Ömer Seyfettin - Forsa hikayesindeki fiilimsiler

RowIinq

Hectopat
Daha fazla  
Edebiyat hocası Bilgicik.com sitesinden Ömer Seyfettin - forsa hikayesindeki fiilimsileri bulmamı istedi. Fiilimsilerden anlamıyorum. Yardım edebilecek biri var mı? Veya fiilimsileri otomatik bulan bir site var mı? Teknoloji o kadar gelişti mi?

Edebiyat hocası Bilgicik.com sitesinden Ömer seyfettin - forsa hikayesindeki fiilimsileri bulmamı istedi. Fiilimsilerden anlamıyorum. Yardım edebilecek biri var mı? Veya fiilimsileri otomatik bulan bir site var mı? Teknoloji o kadar gelişti mi?

İnternette araştırma yaptım fakat bulamadım, yakın arkadaşınız anlıyorsa ondan isteyin ya da en iyisi fiilimsilere çalışın.

İnternette araştırma yaptım fakat bulamadım, yakın arkadaşınız anlıyorsa ondan isteyin ya da en iyisi fiilimsilere çalışın.

Hocam 2 günüm var bu fiilimsileri bulup deftere geçirip sunum şekline getirmem lazım üstüne öğrenme süreside girince yapamam.

Hocam 2 günüm var bu fiilimsileri bulup deftere geçirip sunum şekline getirmem lazım üstüne öğrenme süreside girince yapamam.

Ya da Word sayesinde soruyu sanki bir etkinlikmiş gibi kunduz uygulamasına gönderin (ilk soru ücretsiz) eminim yardım edecekdirler. (yani üstte forsa hikayesi altta "bu hikayedeki fiilimsileri yazınız." gibi bir şey yapıp kunduza gönderin)
Düzenleme: Hikayeye baktım fakat çok uzun en iyisi üstte QR kod olsun metni başka bir yere yapıştırın ve QR koda metni girin daha sonra üstte QR kod altta ise "bu hikayedeki fiilimsileri yazınız.".

Hikayeyi aç, ilk başta isimlerin ve cümlelerin yükleminin üstünü çiz. Geri kalan sözcükler fiiller olacak, bir köşeye de isim fiil, sıfat fiil ve zarf fiilin eklerini yaz; bu eklerin olduğu kelimeler sana fiilimsileri verecektir.

Son düzenleme:
Hikayeyi aç, ilk başta isimlerin ve cümlelerin yükleminin üstünü çiz. Geri kalan sözcükler fiiller olacak, bir köşeye de isim fiil, sıfat fiil ve zarf fiilin eklerini yaz; bu ellerin olduğu kelimeler sana fiilimsileri verecektir.
Hocam anlamadım detaylı anlatır mısınız?

Geri
Yukarı