Ön jak girişleri çalışmıyor

slrofw

Hectopat
Merhaba kasamın arkasında bulunan mikrofon girişi bozuldu ve ben kasanın önünde bulunan girişleri kullanmak istiyorum fakat 2 girişte çalışmıyor bunu ses kartı alarak çözebilir miyim?

Merhaba kasamın arkasında bulunan mikrofon girişi bozuldu ve ben kasanın önünde bulunan girişleri kullanmak istiyorum fakat 2 girişte çalışmıyor bunu ses kartı alarak çözebilir miyim?
Kasanın önünde ki jakları kullanabilmeniz için gerekli olan HD Audio kablosu anakartınıza bağlı mı?

Ses kartı almana gerek yok, ön jakları ayarlamak gerekli. Ön kısım HD Audio modundaysa AC97 olarak ayarlanmalı. Anakart modelini bilmiyorum belirtseydin güzel olurdu. Anakart modelini CPU-Z programı ile öğrenebilirsin.

Anakartım MSI 760GM-P23.
Kasayı açıp baktığında görselde kırmızı ile işaretlediğim yerde JAUD1 girişinde bağlantılar takılı mıydı? İşletim sistemin nedir? Realtek HD Audio yazılımı yüklü mü?

JAUD-1.jpg

Bağlantı şeması:

FP-Audio.png

Kasanın ön tarafından usb kabloları, power ve reset switchleriyle audio kablosu olmalı kontrol edebilirsiniz. Eğer aksilik çıkarsa 20TL civarı USB ses kartı alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı