Ön jak ses gelmeme sorunu

Loxyko

Kilopat
Arkadaşlar iyi günler 2 gün önce hazır sistem aldım fakat ön jaktan ses gelmiyor. İnternette çok fazla arattım ön panel jak saptaması ayarını engelleyin kısmını açtım. Çoğu kişide bunu yapınca sorun giderilmiş. Girişlerin hepsi anakarta bağlı bu arada boşta kablo yok ama ses gelmiyor arkadaşlar lütfen yardım edin.

Arkadaşlar iyi günler 1 hafta önce falan toplama pc almıştım fakat ön jaktan ses gelmiyor. İnternette çok fazla arattım ön panel jak saptaması ayarını engelleyin kısmını açtım. Çoğu kişide bunu yapınca sorun giderilmiş. Girişlerin hepsi anakarta bağlı bu arada boşta kablo yok ama ses gelmiyor arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim teşekürler.

@Gölgee Ön panel HD Audio ayarındaysa AC-97 olarak değiştirip tekrar deneyin bu işlem ya BİOS'tan olur ya da Realtek Audio yazılımından değiştirilebilir. Bu yazılımı anakart üreticisinin web sitesinden indirebilirsin. Anakart modeli nedir?

@Gölgee Ön panel HD Audio ayarındaysa AC-97 olarak değiştirip tekrar deneyin bu işlem ya BİOS'tan olur ya da Realtek Audio yazılımından değiştirilebilir. Bu yazılımı anakart üreticisinin web sitesinden indirebilirsin. Anakart modeli nedir?
Ana kart modeli Casper Nirvana Yazıyor ve intarnete çok şey buldum da ses sürücüsünün uygulamasınıo yükleyip yapıyorlar ön jak girişi etkin değildir etkinleştire bilirisiniz ordan diyorlar da Vıa Hd Audio benimki indiremiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı