Ön panel jack girişleri çalışmıyor

Nicksiz ayva

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşımın bilgisayarının ön tarafındaki jakların sadece 1 tanesi çalışıyor o da şöyle. Ya sadece kulaklığı takmam gerekiyor ya da mikrofonu, ikisi aynı anda çalışmıyor maalesef. Arka tarafa tak diyenler olabilir ama arkada sadece hoparlör girişi var mikrofon girişi yok. Eğer jak kartı bozuksa internetten bana önerebileceğiniz jak kartları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşımın bilgisayarının ön tarafındaki jakların sadece 1 tanesi çalışıyor o da şöyle. Ya sadece kulaklığı takmam gerekiyor ya da mikrofonu, ikisi aynı anda çalışmıyor maalesef. Arka tarafa tak diyenler olabilir ama arkada sadece hoparlör girişi var mikrofon girişi yok. Eğer jak kartı bozuksa internetten bana önerebileceğiniz jak kartları var mı?

Realtek Audio Console'dan ön hat ayarları ile oynamayı denediniz mi?

Kanka benim de geçen böyle bir sorun meydana geldi ve jack girişini taktım. 1 bilemezsin 2 dk sonra PC tık diye gitti ve PSU'dan bir koku geldi. Hemen kapattım PC'yi. Bayramdan sonra PC'yi yaptıracağım. Dikkat et kanka o jack girişlerine mazallah PC'yi yakarsın. Kendi kendine kapandı ve açılmıyor benimki.

Artı -2 Eksi
Bilgisayar donanımı ile alakalı bir sorun bulunuyorsa işletim sistemiyle alakalı.

Ses yazılımının ismini söyler misiniz?

Realtek Audio Console'dan ön hat ayarları ile oynamayı denediniz mi?

Hayır ama bilgisayarın içini açttık HD Audio kablosu yerinden biraz çıkmıştı onu taktık ama hala çalışmıyor.

Hocam ses kartı alınca mikrofonun basını yükseltip azaltamıyoruz önceden laptop kullanırken bende ses kartı ile ses alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı