Ön panelden gelen kablolar nereye takılır?

Kasada parça değişimi yaptığımdan beridir Power tuşuna bastığımda tepki vermiyor. Fotoğraftaki kablolar bantlıydı bu kablolardan şüpheleniyorum. Bu kabloları nereye takacağım?
Anakartın kullanma kılavuzunda gösterilen yere takacaksınız o kabloları. Cpuz programı varsa oradan bakın MB nin marka modeline ve sitesinden indirin. Genelde anakartın sağ alt tarafında yer alır takılacak girişler.

Anakartın kullanma kılavuzunda gösterilen yere takacaksınız o kabloları. Cpuz programı varsa oradan bakın MB nin marka modeline ve sitesinden indirin. Genelde anakartın sağ alt tarafında yer alır takılacak girişler.
İnternetten araştırdım, galiba sorun güç kaynağında.

Kasada parça değişimi yaptığımdan beridir Power tuşuna bastığımda tepki vermiyor. Fotoğraftaki kablolar bantlıydı bu kablolardan şüpheleniyorum. Bu kabloları nereye takacağım?
Hiç bir yere takma onları, sök. Güç kaynağına ya da anakarta hasar verebilirsin.

Olayın ne olduğu belli, ya şerit LED gibi bir ışık vardır kasada ya da ona benzer bir elektrik isteyen parça için bir ucu kesip bantlayıp yapılmıştır.

Sen onu başka bir PSU kablosuna geri bağlarsan ya da anakarta değdirirsen kısa devre yaparsın ve sistem ya yanar ya da güvenlik gereği açmaz.

Anakarta bağlanacak kabloları kırmızı daire içine almış göstermişler.
Bu bulanık resimle gösterdiklerini ayrı ayrı uçlarını bantla sar, hiç bir yere bağlama.

Kasada her gördüğünüz kablonun bir yere bağlanması gerekmez.

Geri
Yukarı