Ön USB 3.0 soketi USB aygıtlarını tanımıyor

Darrcolt

Kilopat
Daha fazla  
Dün Vatan'a gittim RGB kasa aldım fakat aşağıdaki gördüğünüz USB portuna hangi USB aygıtını takarsam sürekli bağlanma sesi geliyor ve şu hatayla karşılaşıyorum;

378602

usb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aygıt yöneticisinde> İnsan arabirim aygıtları> USB giriş aygıtı olarak çıkan bu gösterimlerin önünde sarı ünlem işareti kesinlikle olmamalıdır, varsa USB 2.0, 3.0 sürücüleri bozuk veya hiç yüklenmemiş olabilir. USB 3.0 driver'ı anakartıınıza tam uyumlu olarak yüklenmiş olmalıdır, BIOS'dan USB aygıtları (Mause, klavye ve diğer USB kullanan cihazlar) "disable" değil "enable" olarak işaretlenip BIOS'tan çıkarken mutlaka "save" edilmiş olmalı ve ön USB 3.0 kablo demeti anakartın USB 3.0 portundan mutlaka sağlıklı olarak takılmış bulunmalıdır. Kolay gelsin.

Merhaba. Aygıt yöneticisinde> İnsan arabirim aygıtları> USB giriş aygıtı olarak çıkan bu gösterimlerin önünde sarı ünlem işareti kesinlikle olmamalıdır, varsa USB 2.0, 3.0 sürücüleri bozuk veya hiç yüklenmemiş olabilir. USB 3.0 driver'ı anakartıınıza tam uyumlu olarak yüklenmiş olmalıdır, BIOS'dan USB aygıtları (Mause, klavye ve diğer USB kullanan cihazlar) "disable" değil "enable" olarak işaretlenip BIOS'tan çıkarken mutlaka "save" edilmiş olmalı ve ön USB 3.0 kablo demeti anakartın USB 3.0 portundan mutlaka sağlıklı olarak takılmış bulunmalıdır. Kolay gelsin.
Sarı ünlem işareti bulunmamakta ve chipset driver güncelledim anakartımın modeli asus a320m-e ve bios'taki bütün USB ayarları Enable şekilde ayarlanmış.

Son düzenleme:
USB aygıtı "bir öncekinde cihaz takılmadan önce arızalıydı" uyarısı USB portunun içinin mekanik bir sıkıntısından kaynaklı olabilir. Arka panellerdeki USB 3.0 portlarında benzer sıkıntı varsa BIOS ayarıyla ilgilidir, yoksa ön paneldeki mekanik bir iç deformasyon ile ilgili sıkıntıdan olabilir. Ön panel USB 3.0 kablolarının geçme bağlantılarını yeniden kontrol ediniz, gevşek bir takılma, kablolarda bir irtibatsızlık, vb. bir olumsuzluk da buna neden olabilir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı