Önemli verileri depolamak için birden fazla harici disk kullanmak mantıklı bir seçenek mi?

Makaleler
45
Merhaba,

Verilerin kaybolmaması amaçlı birden fazla haricî disk almak mantıklı mı? WD my passport 1 TB almayı düşünüyorum. Sizce veri depolama için aşırı mı pahalı?

Gelelim asıl konuya: Benim birden fazla harici diskim olsa daha mantıklı olur mu?

İyi sosyaller.

Elbette mantıklı, hatta olmazsa olmaz. Her türlü verileriniz için mutlaka en az bir tane yedek bulundurmalısınız.
Hatta bir tanesi offline olmalı, virüs saldırılarında ( cryptolocker, ransomware gibi ) bilgisayara bağlı ne kadar disk varsa şifrelenebiliyor.

Elbette mantıklı, hatta olmazsa olmaz. Her türlü verileriniz için mutlaka en az bir tane yedek bulundurmalısınız.
Hatta bir tanesi offline olmalı, virüs saldırılarında ( cryptolocker, ransomware gibi ) bilgisayara bağlı ne kadar disk varsa şifrelenebiliyor.
Misal diyorum, 3 tane olsa nasıl olur?

Bir video çekim yapan birisi veriler kaybolmasın diye yapar mı?

Veya bir akademisyen olarak PC mühendisi olsun. Yılların birikmiş verileri vardır sanırım. Bu doğru mudur? Peki bunları nasıl saklayabilir bir öğretim üyesi olarak?

Yeni konular

Geri
Yukarı