Örümcek adam ağ atıcısı neden yapılamıyor?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar bildiğimiz gibi örümcek adamın ağ atıcısı gerçekten çok fonksiyonlu bir ağ atıcı. Objeleri tutup kendine çekebilme, bir şeyleri yerinden oynatabilme gibi birçok güzel yanı var. Fakat neden bilmiyorum ama internette hiçbir şeyleri kendine çekebilen bir ağ atıcı bulamadım. Bu ağ diye adlandırdığımız maddenin kuvvetsizliğinden mi ya da mekanizmanın teknolojik geriliğinden mi bilmiyorum. Sizce dünya üzerinde bir çok sağlam ip ve benzeri maddeler bulunurken niye kimse bu ağ atıcıyı yapamıyor? Bahsettiğim Web Shooter The Amazing Spider Man serisindeki Peter'ın yaptığı ağ atıcı. Yoksa öyle koldan örümcek gibi ağ üreten model değil :D.

Bence böyle bir şeyin olması çok zor çünkü bir şeyi çekebilmesi için ona tüm gücüyle yapışan bir şey lazım. Hem yapışıp hem kuvvetli olup hem makaraya sarılacak bir maddeyle YouTuber'lar dışında uğraşacak birisini düşünmüyorum.

Bence böyle bir şeyin olması çok zor çünkü bir şeyi çekebilmesi için ona tüm gücüyle yapışan bir şey lazım. Hem yapışıp hem kuvvetli olup hem makaraya sarılacak bir maddeyle YouTuber'lar dışında uğraşacak birisini düşünmüyorum.
Evet ama çok güçlü ve ince halat tarzı maddeler de var.

Çok güçlü olabilir ama bunun yapışkan olması lazım yapışkan olursa da istediğimiz şeyi tutunca elimizle çekip çıkaramayız. Paradoksa giriyor.
Evet, bunu düşünmüştüm daha önce. Şöyle ki ağır nesneleri değilde telefon gibi hafif nesneleri tutup yapışacak kadar kuvvetli bir mekanizma bence çok kullanışlı olabilirdi.
Çok güçlü olabilir ama bunun yapışkan olması lazım yapışkan olursa da istediğimiz şeyi tutunca elimizle çekip çıkaramayız. Paradoksa giriyor.
Tekrar düşündüm de ağ bir süre sonra eriyen bir madde olabilir. Sonuç olarak çözünme süresi bittikten sonra bırakabilir yapıştığı nesneyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı