ÖSYM Geç Başvurusu Yapabilir miyim?

Yer
İstanbul/Ataşehir
3 Marta kadar başvurusu biten YKS için geç başvuru tarihlerinde (17-18 Mart) tarihleri arasında başvuru yapmak istiyorum.
Sınav ücretini yatırmayı unuttuğum için sınava tam olarak başvuramadım. Geç başvuru yapmak için bir kriter var mıdır? İnternette yazanlardan pek bir şey anlamadığım için konu açmak istedim.
Bilgi verirseniz sevinirim.

Normal kriterleri sağlıyorsanız oluyor. Ama parayı yatırma süresine dikkat edin. Bir de başvuru tam hangi yolla yapılıyor bilmiyorum. Benim ÖSYM merkezinde yüzlerce kişi ile beraber beklemem gerekmişti. Bir sürü kişi mesai saati bitti diye sınava kayıt yaptıramamıştı.

Yeni açılan konuyu öne çıkarmanız anlamsız.

Normal kriterleri sağlıyorsanız oluyor. Ama parayı yatırma süresine dikkat edin. Bir de başvuru tam hangi yolla yapılıyor bilmiyorum. Benim ÖSYM merkezinde yüzlerce kişi ile beraber beklemem gerekmişti. Bir sürü kişi mesai saati bitti diye sınava kayıt yaptıramamıştı.

Yeni açılan konuyu öne çıkarmanız anlamsız.

Peki normal kriterler nedir?

E-Devlet'iniz varsa oradan başvuruyu yapabilirsiniz. Ben tüm başvurularımı oradan yaptım ve internet bankacılığı aracılığıyla parayı yatırdım.

Peki normal kriterler nedir?
2021-YKS’ye öğrenim durumları aşağıdakilerden herhangi birine uyanlar başvurabileceklerdir:
  • 2020-2021 öğretim yılında ortaöğretim kurumlarının (lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında okumakta olan öğrenciler.
  • Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda bulunanlar.
  • Ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanlar.
  • Ortaöğrenimlerini yurt dışında tamamlayıp durumları yukarıdakilerden birine uyanlar.

Geri
Yukarı