Çözüldü ÖSYM resim değiştirmem gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KowboyJack

Femtopat
Daha fazla  
Kimlik resmim ortaokula ait. Sanki küçük bir çocukmuşum gibi görünüyor. Sınava girerken herhangi bir sorun yaşar mıyım? Eğer öyleyse, bunu nereden değiştirebilirim? Kimliğimi mi değiştirmem gerekiyor? Ayrıca internet sitesinde geçerlilik tarihi: 23.01.2028 yazıyor. Bu tam olarak ne anlama geliyor?

Çözüm
Bir tanıdığım ÖSYM'deki fotoğraftakiyle şimdiki tipi benzemiyor diye geçen sene sınava alınmadı.

Hiç belli olmaz, salon görevlisi teyit edemezse seni almayabilir öyle bir hakkı var. En iyisi değiştir, riske atma.

1707335618018.png

Eğer hile hurdacı değilsen hiçbir bina sınav sorumlusu ve gözetmen seni sınava almamazlık etmez. Genelde sınava girememenin 2 büyük sebebi vardır.
1 - Sınava geç kalmak
2 - Sınava kimlik ve giriş belgesi getirmemek
1. maddenin uygulandığını ben 10 yıldan fazladır bu işteyim ve görmedim.
2. madde uygulanır ve genelde sorun çıkmaz.
Her ne olursa olsun böyle bir şeyi yaşadığınızda sınav moraliniz bozuluyor ve performansınız düşüyor. Sınava çok var. Gidin kimliği değiştirin öss fotoğrafını güncelleyin ve gerekli bildirimleri yapın.
Sınava girene kadar kimliğinizi ve giriş belgenizi anne babanıza vermeyin onlarda kalabiliyor. Şeffaf bir kimlik kılıfına dümdüz IP ile bağlayıp boynunuza takın.
Kırtasiyelerde var kimlik kılıfı. Bir tane de sınav giriş belgesi yedeğini içine büküp kimliğin arkasına koyun ne olur ne olmaz.
Aptalca görünse bile sınava alınmamanızdan iyidir.

1707335976205.png
Eki Görüntüle 2110199

Eğer hile hurdacı değilsen hiçbir bina sınav sorumlusu ve gözetmen seni sınava almamazlık etmez. Genelde sınava girememenin 2 büyük sebebi vardır.
1 - sınava geç kalmak.
2 - sınava kimlik ve giriş belgesi getirmemek.
1. maddenin uygulandığını ben 10 yıldan fazladır bu işteyim ve görmedim.
2. madde uygulanır ve genelde sorun çıkmaz.
Her ne olursa olsun böyle bir şeyi yaşadığınızda sınav moraliniz bozuluyor ve performansınız düşüyor. Sınava çok var. Gidin kimliği değiştirin öss fotoğrafını güncelleyin ve gerekli bildirimleri yapın.
Sınava girene kadar kimliğinizi ve giriş belgenizi anne babanıza vermeyin onlarda kalabiliyor. Şeffaf bir kimlik kılıfına dümdüz IP ile bağlayıp boynunuza takın.
Kırtasiyelerde var kimlik kılıfı. Bir tane de sınav giriş belgesi yedeğini içine büküp kimliğin arkasına koyun ne olur ne olmaz.
Aptalca görünse bile sınava alınmamanızdan iyidir.

Eki Görüntüle 2110211

Daha önce görsem değiştirmezdim ama değiştirmiş bulundum bu formu sonradan okuyanlar artık öğrenmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı