ÖSYM'nin yerleştirmede hata yapma olasılığı nedir?

Ek yerleştirme puanı mtoktan kendi bölümlerimi tercih edersem devreye giriyor bizzat bölüm hocalarımın söylediği buydu.

Karşılaştırdım Marmara ve Sakarya hariç hepsi geliyor gibi görünüyor.

Anladığım kadarıyla sizin sıralamanız 275k say, bunu baz alarak tercih yapıp bakıyorsunuz değil mi? Yandaki TYT sıralamanızla bu bölümleri karşılaştırmayın. Mtok bölümlerin sıralamalarıyla sizin say sıralamanızı karşılaştırın.

Ek yerleştirme puanı mtoktan kendi bölümlerimi tercih edersem devreye giriyor bizzat bölüm hocalarımın söylediği buydu.

Karşılaştırdım Marmara ve Sakarya hariç hepsi geliyor gibi görünüyor.
Yanlışınız var bence öncelik sizin olabilir ama ek puan ile giremiyorsunuz.

Hocam konu ile alakasız bende meslek lisesi bilişim bölünü öğrencisiyim ek puan tam olarak nasıl oluyor.

Mtok kontenjanlı bölümler meslek lisesi mezunları için öncelikli açılmıştır, dolmazsa meslek lisesi mezunu olmayanlar da kullanabilir onun dışında mtok bölümlerinin sıralamasıyla siz kendi say sıralamanızı karşılaştırıp tercih yapmalısınız diye biliyorum.

Demek ki Hocamda yanlış biliyormuş yardımınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar Sağ olun

Hangi üniversite geldi?

İstediğiniz yerin sıralaması kaç?

Örneğin ben geçen sene 308 puan aldığımda sıralamam 700 bindi, bu sene 302 aldım ve 857 bine düştüm.

Hocam siz ilk yıl tercih etseymişsiniz daha iyiymiş.

Öncelikle merhaba, ÖSYM'nin açıkladığı üniversiteye yerleşen kişilerin tavan ve taban puanlarına baktım. Ben Meslek Lisesi Bilişim bölümü çıkışlı olduğum için ek yerleştirme puanına sahibim ve bu puanım 400. Tercih listeme yazdığım bütün bilişim ile alakalı MTOK bölümlerinin tavan ve taban puanlarına baktım, hepsinden yukarıdayım lakin yerleşemedim. İtiraz etsem bir sonuç alır mıyım? Aşağıya bir örnek bırakacağım şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1911144

Eki Görüntüle 1911145
Merhaba. Ek tercihlerde neresi geldi?
Bir de 400 puan dediğiniz kısım TYT'ye ait ve 400 puanı sadece bilişimle ilgili 2 yıllık bölümlerde kullanabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı