ÖSYM'ye nasıl dilekçe yazabilirim?

aLoNeDarK3

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, YKS sınavlarına toplamda 230 TL para ödemiştim ama deprem bölgesinde yaşadığımdan dolayı ve deprem bölgelerinde olanlar sınav ücreti ödemediğinden dolayı ben de verdiğim parayı geri almak istiyorum ama nasıl bir dilekçe yazabilirim bilmiyorum. Dilekçe yazarken T.C. Kimlik numaramı yazmam gerekir mi yoksa kendi aday numaramla mı kendimi tanıtayım ve dilekçelerin içine banka IBAN numarası yazılabilir mi yazılıyorsa nasıl yazılır söyler misiniz (eğer ki oluyorsa, ödediğim ücreti nakdi veya. IBAN numaralarına iade edilmesinin gereğini arz ederim demeyi düşünüyorum.)?

Kafamdaki dilekçe şöyle | T.C. kimlik No'lu /. Aday numaralı Ahmet. Olaraktan 27/03/2023 tarihinde TYT ve AYT sınavlarına ödemiş olduğum toplamda 230 TL'nin deprem bölgesinde ikamet ettiğimden dolayı tarafıma nakdi olarak elden veya şahsıma ait banka hesaplarına iadesinin gereğini arz ederim (buraya bankalarımın IBAN numaralarını nasıl yazabilirim?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, YKS sınavlarına toplamda 230 TL para ödemiştim ama deprem bölgesinde yaşadığımdan dolayı ve deprem bölgelerinde olanlar sınav ücreti ödemediğinden dolayı ben de verdiğim parayı geri almak istiyorum ama nasıl bir dilekçe yazabilirim bilmiyorum. Dilekçe yazarken T.C. Kimlik numaramı yazmam gerekir mi yoksa kendi aday numaramla mı kendimi tanıtayım ve dilekçelerin içine banka IBAN numarası yazılabilir mi yazılıyorsa nasıl yazılır söyler misiniz (eğer ki oluyorsa, ödediğim ücreti nakdi veya. IBAN numaralarına iade edilmesinin gereğini arz ederim demeyi düşünüyorum.)?

kafamdaki dilekçe şöyle | T.C. Kimlik No'lu /. Aday numaralı Ahmet. Olaraktan 27/03/2023 tarihinde TYT ve AYT sınavlarına ödemiş olduğum toplamda 230 TL'nin deprem bölgesinde ikamet ettiğimden dolayı tarafıma nakdi olarak elden veya şahsıma ait banka hesaplarına iadesinin gereğini arz ederim (buraya bankalarımın IBAN numaralarını nasıl yazabilirim?)

Arz ederim ne kanka? Emir verseydin direkt."gereğinin yapılacağından şüphem yoktur".diye yazar insan.

Arz ederim ne kanka? Emir verseydin direkt."gereğinin yapılacağından şüphem yoktur".diye yazar insan.

Emir ne alaka? Üst makama yazılan dilekçede zaten arz etmek gerekiyor. Üst makam alt makamdan isterken rica eder, alt makam ise üst makamdan isterken arz eder. Vatandaşlar yalnızca arz eder.

Bende her gün dilekçe yazan birisi değilim ama bir vatandaşın ya da öğrencinin her zaman gereğini arz ederim demesi lazımmış, bana da mantıklı gelmiyordu ama alt tabaka her zaman arz eder miş.

Öncesinde ÖSYM çağrı Merkezi'ni arayıp bilgi almanı öneririm.

O zaman yarın sabah ÖSYM'yi bir arayıp bilgi alayım sonra dilekçeyi yazıp gönderirim sağ olun.

Geri
Yukarı