Özel Lise Deneyimlerim

yiange28

Kilopat
Makaleler
2
Bu başlığı @I3eyaz arkadaşımızdan edindiğim fikir doğrultusunda ve Technopat'a girme bahanesiyle açıyorum. :)

1: Dershanelerin kapatılması durduruldu, inşallah da tamamen kalkar çünkü sınıf farkı yaratacak ve parası olan yine okuyacak.

Ben özel liseye yazılmıştım, sanırım 1 ay önce idi. Okul-Dershane-Ev arasındaki ulaşım, hoca farkı gibi size zaman kaybettirecek şeylerden kurtarıyor bir kere, haftada 6 gün okul ve en kaliteli hocalar(hemen hemen) şehirdeki.

Sosyal aktivite, üniversite turları, spor salonları gibi ayrıntılar da var, bana son senem olduğu için üniversite turları yarayacak ama daha önceki sınıflara kaydolanlar için: Sömürün. :) (Hoş, hayalimdeki bölüm ve okul %90 belli de)

Para meselesi tabiki şu sıralar muallakta, "Dershaneler kapılacak, kesin!" dedikleri zamanlarda kaydoldum, fiyatlar şimdi tahminimce düşmüştür çünkü dershanelere tekrar kaydolma olabilecek bu gidişle, öğrenci çekmek için fiyatı düşürebilirler.

Özel okulların kaliteli eğitim verenleri kaliteli eğitim veriyor. Öğrenciye her imkanı sunuyor. Ayrıca çok çeşitli alanlarda yetişmesini sağlıyor. Ama ne yazık bütün okullar için aynı durum geçerli değil. Çoğunun eğitim kalitesi iyi değil. İyi olan okulu bulup oraları tercih etmek lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı