Özel okuldan devlet okuluna geçilir mi?

10Efe

Decapat
Yer
Oldham
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar, şu anda bir kolejde okumaktayım. Fakat okuduğum kolejde kendimi huzurlu hissetmiyorum. Hocalar ile aram pek iyi değil. Arkadaşlarım ile aram hiç yok. Birkaç kez aşağılayıcı davrandılar. Eğer sorunu daha da iyi çözmek isterseniz Konu dün açtığım konuya göz atabilirsiniz. Ailemin özel okula gönderecek durumu var. Her türlü gönderirler yani. Onlarda bana bu süreçte destek oluyorlar fakat benim içim bir türlü rahat etmiyor. Evimizin dibinde devlet ortaokulu var. Oraya gitmeyi düşünüyorum çünkü orada 5-6 tane yakın arkadaşım var. Fakat kolejimden ayrılırsam devletteki eğitim benim performansımı etkiler mi? Daha da kötü eğitim olursa nasıl alışırım? Yazılı notları vb. gibi olaylar kafamdan çıkmıyor. Sizin de yardımlarınızı bekliyorum.

(Not: 7. Sınıf 2. dönemini sadece orada okuyacağım. 8. sınıfı başka yerde okuyacağım. Yani sadece bir dönem.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar, şu anda bir kolejde okumaktayım. Fakat okuduğum kolejde kendimi huzurlu hissetmiyorum. Hocalar ile aram pek iyi değil. Arkadaşlarım ile aram hiç yok. Birkaç kez aşağılayıcı davrandılar. Eğer sorunu daha da iyi çözmek isterseniz Konu dün açtığım konuya göz atabilirsiniz. Ailemin özel okula gönderecek durumu var. Her türlü gönderirler yani. Onlarda bana bu süreçte destek oluyorlar fakat benim içim bir türlü rahat etmiyor. Evimizin dibinde devlet ortaokulu var. Oraya gitmeyi düşünüyorum çünkü orada 5-6 tane yakın arkadaşım var. Fakat kolejimden ayrılırsam devletteki eğitim benim performansımı etkiler mi? Daha da kötü eğitim olursa nasıl alışırım? Yazılı notları vb. gibi olaylar kafamdan çıkmıyor. Sizin de yardımlarınızı bekliyorum.

(Not: 7. Sınıf 2. dönemini sadece orada okuyacağım. 8. sınıfı başka yerde okuyacağım. Yani sadece bir dönem.)
Arkadaşların ordaysa sosyallik açısından sıkıntı çekmezsin. Ama not konusunda özel okulda biraz notları şişirirler ama ben derslerime çalışıyorum diyorsan ders anlamında da sıkıntı çekmezsin. Zaten çok aşağı düşmediğin sürece 1 dönem çok fazla etkilemez.

Kardeşim, 1 dönem için alışmanı gerektirecek pek bir şey yok. Okulun seviyesi için arkadaşlarınla konuş seviye sana uygunsa -ki muhtemelen sıkıntı çıkmaz- geç. Düşük gelirse de ertesi sınıfta da başka okula geçeceğini söylüyorsun, orada seviyen yükselir ya da seviyene göre okula geçersin.

Orada arkadaşların varmış,sosyallik konusunda sıkıntı çekmezsin. Not konusunda eğer derslerine çalışıyorsan senlik bir sorun yok. Ama derslerine çalışmıyorsan ortalaman dibe batar.

(not: 7. sınıf 2. dönemini sadece orada okuyacağım. 8. sınıfı başka yerde okuyacağım. Yani sadece bir dönem.)

Özel okulların %80'inde torpil var atıyorum sınavdan 50 aldıysan 60 diye giriyorlar özelde okuyan arkadaşlarımdan biliyorum sadece arkadaşlarımdan değil bunu özelde okuyan insanlar kendileride diyor emin ol sana özelde davrandıkları gibi davranmazlar ama arkadaş çevren çok olur daha çok arkadaş edinirsin.

Geri
Yukarı