Çözüldü Özel sunucuya VPN nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SoPofL

Hectopat
Daha fazla  
Benim başka bir ülkeden satın aldığım bir servera bir VPN kurup kullanma imkanım var mı? Varsa bunu nasıl yapabilirim?

Bu konu yardımcı olur.

Var. Önerim hazır script kullanmaktır. Kullanımı oldukça basit, uzun zamandır kullanıyorum.
Peki yazıda bahsettiği WireGuard ve OpenVPN nedir? İsteğe bağlı ama kurmak mı daha iyi olur kurmamak mı? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu konu yardımcı olur.

Peki arkadaşın sunduğu vpn ile arasındaki fark nedir? Hangisi daha avantajlı?

Peki yazıda bahsettiği WireGuard ve OpenVPN nedir? İsteğe bağlı ama kurmak mı daha iyi olur kurmamak mı? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
OpenVPN de en fazla aynı anda 2 cihaz kullanabiliyor. Ben WireGuard ve OpenVPN kurmuyorum. Dümdüz en başta verilen "Quick Start" kısmındaki kodu kullanıyorum. Ardından gerekli portları açıyorum. VPN bilgilerini kurulumdan sonra veriyor zaten.

OpenVPN de en fazla aynı anda 2 cihaz kullanabiliyor. Ben WireGuard ve OpenVPN kurmuyorum. Dümdüz en başta verilen "Quick Start" kısmındaki kodu kullanıyorum. Ardından gerekli portları açıyorum. VPN bilgilerini kurulumdan sonra veriyor zaten.
Bir kurulum videosu var mı? Linux'a hiç aşina değilim. Ayrıca arkadaşın attığı rehberdeki gibi bunu amozon üzerinden yapabilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı