Özel üniversitede hukuk okunur mu?

@Arthur_Callahan diplomanın da belli bir yere kadar etkisi olur. Genellikle kendi bilgi birikiminiz ve kendinizi nasıl geliştirdiğiniz ön plana çıkar.
Sadece 2 , 3 , 10, 100 kez okunmaya değer bulduğum için alıntıladım.

Hukukçu olmak istiyor ve seviyosanız hangi üniversitede okuduğunuz önemli değil.
Diploma almak için okuyacaksanız hangi üniversitede okuduğunuz önemli, Sizi zorlayacak bir üniversite de okumalısınız.

Sadece 2 , 3 , 10, 100 kez okunmaya değer bulduğum için alıntıladım.

Hukukçu olmak istiyor ve seviyorsanız hangi üniversitede okuduğunuz önemli değil.
Diploma almak için okuyacaksanız hangi üniversitede okuduğunuz önemli, Sizi zorlayacak bir üniversitede okumalısınız.
Gerçekten de bir hukukçu olmak hayalim eskiden beridir. Sadece matematiğim biraz kötü olduğu için güzel sıralama yapamadım ve mezuna da kalmak istemediğim için özel hukuklara yönelmek zorunda kaldım maalesef ki. Ama eminim buralardan mezun olup da iyi şeyler yapan hukukçular da vardır.

Gerçekten de bir hukukçu olmak hayalim eskiden beridir. Sadece matematiğim biraz kötü olduğu için güzel sıralama yapamadım ve mezuna da kalmak istemediğim için özel hukuklara yönelmek zorunda kaldım maalesef ki. Ama eminim buralardan mezun olup da iyi şeyler yapan hukukçular da vardır.
Herhangi birinden değil, bir hukukçudan tavsiye:
Hangi Hukuk Fakültesinde okuduğunun hiç bir önemi yok,
Yeter ki sınıf geçmek için değil öğrenmekten zevk aldığın için oku, zaten sınavları da geçersin.

Ama birşeyler öğrenmek için ''iteklenmeye'' ihtiyacın var ise, doğal olarak zor bir fakültede okumalısın ki en azından sınıf geçmek için çalışasın.

Senin durumunda üzülecek birşey olmamalı.

Ankara'da Kurtuluşa git, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin hemen yanında fotokopiciler var. Gir iste, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar tüm ders notlarını. Hazır vaziyette var, sen ordayken çekmeyecekler. :) Ankara Hukuk okudun varsay kendini.

Son düzenleme:
Fark yok, sırf hukuk için değil her bölüm için geçerli. İşverenler için önemi olur nerede okumuş, ne yapmış diyerekten. Yapacağı işler aynı olsa da Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği okumuş birisi ile, KTO Karatay Bilgisayar Mühendisliği okumuş kişi aynı olmaz. Lafım meclisten dışarı yanlış anlaşılmasın öğrenmek- çabalamak insan kendinde bitiyor yine.
Hocam iş kişide bitiyor da bir doğuda okumak var bir de İstanbul, Ankara'da okumak var.
Kötü üniversitede verdiği çok çabayı iyi üniversitede verse muhtemelen daha iyi yerlere gelecek.
Edineceği çevre, arkadaşlık, network, hocaların kalitesi, büyük şehirdeki staj bulma kolaylığı falan...

Yeni konular

Geri
Yukarı