Özel üniversitelerde dersten kalınca burs kesiliyor mu?

LinkAdam

Hectopat
Arkadaşlar selam. Özel üniverstiler hakkında bazı sorularım var. Mesela bir söylenti, atıyorum %100 burslu kazandık, kaldığımız her dersten para ödeyip ders alıyormuşuz. Bir diğeri çok fazla dersten kalırsak bursumuz kesiliyormuş. Bu bilgiler doğru mu?
Bunun gibi bilgiler varsa eklerseniz sevinirim.

Rehberlik hocama sormuştum bu soruyu ve dersten kalma ile bursun kesilmeyecegini söylemişti. Böyle bir şey olursa üniversitenin adı çıkar demişti. Tercih listemdeki burslu üniversiteyi de arayıp böyle bir şey olup olmadığını sormuştum. Onlar da bana disiplin suçu vs. almadigin sürece bursun kesilmez demişlerdi.

Yine de aklına takilacaksa üniversite ile iletişime geçebilirsin.

Rehberlik hocama sormuştum bu soruyu ve dersten kalma ile bursun kesilmeyecegini söylemişti. Böyle bir şey olursa üniversitenin adı çıkar demişti. Tercih listemdeki burslu üniversiteyi de arayıp böyle bir şey olup olmadığını sormuştum. Onlar da bana disiplin suçu vs. almadigin sürece bursun kesilmez demişlerdi.

Yine de aklına takilacaksa üniversite ile iletişime geçebilirsin.
Tamamdır hocam teşekkürler.

Okuldan okula değişir. Okul daha önceden açıklama yapmıştır bence bu konuda, internetten bakabilirsin. Yine de büyük ihtimalle tek dersten kalmanın problem olacağını sanmıyorum. Okulu uzatmadığın sürece sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı