Özel Yetenek Sınavları Ne Zaman Yapılır?

OknKardashian

Kilopat
Daha fazla  
Technopat Sosyal kullanıcılarının çoğunun ilgi alanı dışında olduğunu biliyorum ama yine de şansımı denemek istedim. Malum LYS zamanlarındayız bir arkadaşım bu sene herhangi bir üniversiteye, işletme gibi girebileceği bir bölüme girip seneye hayali olan güzel sanatlar fakültesine girmeyi planladığını söyledi. Bayağıdır aklında olan şey buymuş meğerse. Eğer seneye giremezsem en azından o girdiğim rastgele bölümü okumuş olurum diye düşünüyor. Benimde aklıma özel yetenek sınavları, mülakatlar vs. geldi. Bu mülakat veya sınavlara girmek için LYS'den sonra o okulun o bölümüne kayıt yaptırmak gerekiyor diye biliyordum. Ama bunu yapması için asıl okudugu okuldan çıkması kaydını aldırması gerekiyor, en azından ben böyle biliyorum. Durum böyle mi yoksa özel yetenek sınavları üniversite seçim zamanından önce mi yapılıyor ve sonuçlanıyor? Birisi aydınlatabilir mi bizi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı