Özel yurt interneti görüntülenebilir mi?

Okulun internetine sizin baglandiginizi gizlemek istiyorsunuz olarak anladim. MAC adresinizi ve hostname'inizi degistirebilirsiniz.
Ama bilgisayar da okulun bilgisayari, onun Mac adresini nasil degistirebiliriz?

Bir şey olacağını düşünmüyorum. Kaç bin kişi oluyor o yurtlarda. Cihazınızın adını adınız yaparsanız anca yakalnırsınız.

Ama bilgisayar da okulun bilgisayari, onun Mac adresini nasil degistirebiliriz?
GNU/Linux sistemlerde 'macchanger' yazilimi ve 'hostname' komutu ile bunlar yapilabiliyor. Windows sistemler icin bilgim yok.

NordVPN bu durum icin bir cozum de sunuyordu ama bildigim kadariyla baglanti hizini biraz daha yavaslatiyor.
Cin'dekiler icin urettikleri ettigi APK dosyasi ile "arada bi'" baglanabiliyordum ama sadece Amerika'daki ve Kanada'daki sunucuya baglandigi icin hizim yari yariyadan fazla dusuyordu. Mullvad onerisi icin tesekkurler.

Tamam, Tesekkur ederim.
Ben onun yerine ortak ağlara bir router bağlıyorum. Sonra cihazlarımı routera bağlayıp NAT ile haberleştiriyorum. Ağın sahibi sadece routerin bilgilerini görüyor. Cihaz isimleri ve MAC adresleri gözükmüyor.

Router ne oluyor tam olarak hocam?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…