Özürsüz devamsızlık neden 10 gün?

Ayberkgrkn

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Neden böyle abi ya? Ben okuldan kaçan bir tip değilim fakat bu kadarı da saçma bence. Neden sürekli rapor almak zorunda kalayım ki? Yok mu buna bir çözüm? (!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor alma zorunluluğun yok, aile fertleri seni okula gelip izinli yazdırabiliyorlar. Devamsızlık olayını öğrencilerin eğitim görmeleri için aşağı çekiyolar. Özürsüz devamsızlığın 10 gün olma sebebide okuldan kaçan tipler çok rahat takılmasın diye yapılmış olabilir.

Neden böyle abi ya? Ben okuldan kaçan bir tip değilim fakat bu kadarı da saçma bence. Neden sürekli rapor almak zorunda kalayım ki? Yok mu buna bir çözüm? (!)

Var; açıköğretim. Yıllık devamsızlık sınırı 365 gün. :D

Şaka bir yana; düğün, cenaze, bir yakınının ameliyat olması gibi durumlarda okula velin gelirse izin yazılıyor. Hastalık durumunda hastaneler rapor veriyor, raporu idareye getirmen yeterli. Bu saydıklarımın dışında 10 gün devamsızlık yapmanı gerektiren nasıl bir durum var acaba?

Lisede 10 gün sınır, 10,50 yaparsan kalırsın.

Alakası yok öğrenciler cıvığından çıkmaya başladığı için durumlar böyle, imkan verseler hiç biri okula gelmek istemez ama hepsinin hedefi tıp, mühendislik :)
Haklısınız ama neden Ülke'nin neredeyse tüm öğrencileri okulu sevmiyor ya da kaçmak istiyor? Bunu bir sormak lazım kendimize sonuçta en çok kaçan Ülke olduk. :D.

10 gün limit tamamen özürsüz ve veli izni dışında gerçekleşmiş olarak gözüküyor MEB'in gözünde.

Tam olarak bilmiyorum ancak veli izni dahilinde 40 güne yakın bir devamsızlık hakkı var. Tabi puan sistemi yüzünden öğrenciler özellikle İstanbul gibi şehirlerde bir saatin üzerinde yol gidebiliyor. Bu yolu çalışan velililerin hatta çalışmayanların bile sadece devamsızlık sildirmek için gitmesini beklemek de çok saçma. Daha modern veya gerçekçi bir sisteme geçiş yapılması gerekli.

Var; açıköğretim. Yıllık devamsızlık sınırı 365 gün. :D

Şaka bir yana; düğün, cenaze, bir yakınının ameliyat olması gibi durumlarda okula velin gelirse izin yazılıyor. Hastalık durumunda hastaneler rapor veriyor, raporu idareye getirmen yeterli. Bu saydıklarımın dışında 10 gün devamsızlık yapmanı gerektiren nasıl bir durum var acaba?
365 gün 6 saat :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı