Ofis için sistem toplama

Tolga Turan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Başlıkta da belirtmiş olduğum üzere ofis bilgisayarı toplamak istiyorum fakat sistemler hakkında pek bir bilgim yok. Anakart olsun, işlemci olsun ne seçmem gerektiğini, nereye bakıp karar vermem gerektiğini bilmiyorum. Açıkcası hangi sayının neyi ifade ettiği hakkında bilgim yok.

Makina mühendisiyim ve ofisimde kullanacağım bilgisayarda AutoCad 15 ve Revit gibi programları kullanacağım. Büyük boyutlu dosyaların birden fazla açılmasında dahi sıkıntı yaşamamak için ne tür bir sistem toplamam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Başlıkta da belirtmiş olduğum üzere ofis bilgisayarı toplamak istiyorum fakat sistemler hakkında pek bir bilgim yok. Anakart olsun, işlemci olsun ne seçmem gerektiğini, nereye bakıp karar vermem gerektiğini bilmiyorum. Açıkcası hangi sayının neyi ifade ettiği hakkında bilgim yok.

Makina mühendisiyim ve ofisimde kullanacağım bilgisayarda AutoCad 15 ve Revit gibi programları kullanacağım. Büyük boyutlu dosyaların birden fazla açılmasında dahi sıkıntı yaşamamak için ne tür bir sistem toplamam gerekiyor?

Belli bir bütçe yazmalısın ona göre bir şeyler önerebiliriz.Bu bütçede monitör , klavye , mouse dahil olacak mı? Sistemde oyun oynanmayacaksa , ekran kartından kısabilirsin , işlemci ve ssd ye yüklenebilirsin ömür açısından.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı