Okul mail hesabından giden spam mailler

Yasin A.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar okula (üniversite) bağlı olan yani okul tarafından bana verilen mail adresimden 2 gündür binlerce spam mesaj iletiliyor yabancı mail hesaplarına. Bu mailleri Microsoft spam olarak algıladığı için iletilmeden tekrar mail geliyor. Bunları nasıl engelleyebilirim? Bilgisayarımdan kaynaklanan bir virüsten midir acaba? Bu mail hesabını okul sistemi hariç hiçbir platformda kullanmadım. Sadece telefonumda ve bilgisayarımda ki "Outlook" uygulamasında açık.

Telefonunuza ve bilgisayarınıza Kaspersky indirip tarama yapın.
Telefonun sistem dosyalarına bulaşmışsa geçmiş olsun, ROM atmanız lazım.
Bilgisayara bulaşsa bile halledilir.

+ olarak geçen hafta microsoft store'dan fortnite oyun içi v-bucks alımlarının gerçekleştiğine dair 5 6 mail geldi ekstre tarzı.

Hocam adınıza iş yeri açılmadan Kaspersky ile tam tarama yapsanız.
hocam kaspersky hangi versiyonu indirmem gerek tam olarak anlayamadım 3 farklı versiyon var. Telefonumu hali hazırda yeni formatlamıştım sanırım bilgisayarımdan kaynaklı. Malwarebytes ile tarama yaptım 17 virüs buldu. Kaspersky'a bakacağım şimdi. İndirmem gereken versiyonu yazabilirseniz çok sevinirim.

Hocam Kaspersky hangi versiyonu indirmem gerek tam olarak anlayamadım 3 farklı versiyon var. Telefonumu halihazırda yeni formatlamıştım sanırım bilgisayarımdan kaynaklı. Malwarebytes ile tarama yaptım 17 virüs buldu. Kaspersky'a bakacağım şimdi. İndirmem gereken versiyonu yazabilirseniz çok sevinirim.

Hepsi aynı veritabınını kullanıyor zaten.
Malwarebytes ile tarama yaptım 17 virüs buldu.

Hangi tür virüs buldu? Ekran görüntüsü atar mısınız?

Malwarebytes üzerinden aldığım log dosyası en alt kısımda mevcut virüs türleri.

Bilgisayarınıza 17 adet potansiyel olarak istenmeyen yazılım ve 1 tane de adware bulaşmış, bu arada bu siteye https://haveibeenpwned.com/ mail adresinizi girin eğer sızdırılmış veri varsa, bize mail adresinizi göstermeden, sızdırılanların ekran görüntüsünü atın, bir de mail adresinizin şifresini değiştirin 2 aşamalı doğrulama açın.

Geri
Yukarı