Okul müdürü temizlikçi tutmak için 50 TL istiyor

Lucy01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, okulumuzdaki müdür temizlikçi tutmak için 50 TL istiyor, fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara verdiği o kadar para varken neden öğrencilerden para istiyorlar?

Merhaba arkadaşlar, okulumuzdaki müdür temizlikçi tutmak için 50 TL istiyor, fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara verdiği o kadar para varken neden öğrencilerden para istiyorlar?

Bizden de okul için güvenlik parası topluyorlar 75 lira. Bizimkilerde para vermediği için biz tutuyoruz nöbeti.

Üst makamlar güzel çalışsa da şikayet edince cevabını alsak. Böyle bir hakları yok. O müdür kimmiş bakalım? Bide tutanak yazsın "Haksız yere para istedim çünkü temizlikçi tutulacaktı bunu devlet karşılamıyordu. Iııı kocamla/karımla bu parayı yemek istedik ve meslektaşlarımızla sturbacksa gitmek istedik. Bu bize para vermedi, Allah belasını versin karaktersizin..." çıldırdım nedense, Allahın belası köpek. Bir de öğretmen olcak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara verdiği o kadar para

Okullara verilen o kadar para diye bir şey yok işte. MEB okullara verilen bütçeyi çok kıstı, okulda çalışan tüm hademe ve güvenlik görevlileri okul idaresi tarafından ekstra işe alınıp maaşları ödeniyor.

Yine de o parayı vermezseniz kimse hesap soramaz, hademelerden birini işten atarlar, okul leş gibi olur.

Geri
Yukarı