Okul ortamına nasıl alışırım?

Berkan Soyal

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, yakında liseye geçeceğim ve ortaokulda sınıftaki çoğu kişiyle aram iyi fakat biraz sessizim. Lisede ise samimi bir arkadaş ortamı kurmak istiyorum. Öz güven ile ilgili pek sorunum yok, konuşurum. Fakat nasıl konuşmaya gireceğim, her gün nasıl konuşacak konu açacağım vs. yani kısacası sohbet etmeyi pek bilmiyorum. Sadece büyüklerimden biraz tavsiye, neler yapabilirim, bunları öğrenmek istiyorum. Teşekkürler…

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, yakında liseye geçeceğim ve ortaokulda sınıftaki çoğu kişiyle aram iyi fakat biraz sessizim. Lisede ise samimi bir arkadaş ortamı kurmak istiyorum. Öz güven ile ilgili pek sorunum yok, konuşurum. Fakat nasıl konuşmaya gireceğim, her gün nasıl konuşacak konu açacağım vs. yani kısacası sohbet etmeyi pek bilmiyorum. Sadece büyüklerimden biraz tavsiye, neler yapabilirim, bunları öğrenmek istiyorum. Teşekkürler…
Okul açıldığında sınıfta yaşanan olaylar hakkında otomatikmen konu başlayacaktır hocam. Otomatik olacak o arkadaşlık olayları :) Zamanla yani.

Öncelikle herkesin senin gibi olduğunu unutma. Ve lisede her türlü tip bulunuyor herkesle anlaşmaya çalışmana gerek yok, kendinin de dahil olduğu tipte insanlarla takıl.

okulun ilk ayı hiç arkadaşım yoktu. sonra zamanla oluyor. ortak konular bularak arkadaş edinip sohbet edebilirsin. mesela hep oyun oynarım diyorsan oyun konusunda sohbet edip arkadaş bul birlikte oyun oynayın felan. sonrasında samimiyet başlıyor ve böyle düşünmene bile gerek kalmıyor :D

Bence her kesin ilgisini çeken konularda onlarla muhabbet et. Bende öz güven problemi olduğu için okulda genellikle hep yalnız takılıyorum.

Evet bende ortaokulda böyleyim ama artık olmak istemiyorum.

Okulun ilk ayı hiç arkadaşım yoktu. Sonra zamanla oluyor. Ortak konular bularak arkadaş edinip sohbet edebilirsin. Mesela hep oyun oynarım diyorsan oyun konusunda sohbet edip arkadaş bul birlikte oyun oynayın falan. Sonrasında samimiyet başlıyor ve böyle düşünmene bile gerek kalmıyor :D

Deneyeceğim hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı