Okula cips götürülürse sorun olur mu?

Biz cips yoğurt kola yapıp yiyoruz bir şey diyen yok sizin okulu bilmem.

Götür dostum bir şey olmaz. Yok oruçlular görür falan filan. Arkadaşlar orucun ne anlama geldiğini biliyor musunuz öncelikle?

Bir şey diyemezler ama sende gidip sınıfta camları kapatıp yeme de koku olmasın. Git bahçede açık havada ye cipsini. Kimse ben oruçluyum yeme demez bence.

İnadına yapıyorsan sonra dayağımı yersin. Konuya gelecek olursak ben lisedeyken cips yasaktı hatta dışarı atılanlar oldu.

Zaten empati duygusu olan biri gider niyetli insanların olmadığı boş sınıf, kantin gibi yerlerde gider yer öyle sınıfına gelir. Oruçlu birilerinin olduğu yerde insanların yüzüne bakarak yemek yiyen biri zaten inadına yapmış olur merak etme.

Arkadaşlar okulda arkadaşlarımla yemek için cips götürsem hocalar/müdürler kızar mı? Ve oruçlu insanlar olduğu için çaktırmadan yemeye çalışacağız ama görürse kızar mı?
Ortaokul veya ilkokul ise zararlı yiyecekler yasaklı olabilir, lise ise sorun olmaz. Oruçlu insanlara saygıdan ise tamam ama oruç dönemi yiyecek tüketmek yasak olabilir diye gizlice yemek istiyorsanız o sebeple gizlemeyin. Burası laik bir ülke, bazı kesimlerin dini sebeplerden yiyecek tüketmemesi toplumu alakadar etmez. Müdür bu sebeple kızarsa da gidin şikayetçi olun.

Önlerine geçip çatur çutur yesin, oruç zaten nefis işi.

Ben oruçluların önünde yesin demiyorum kuyuda köşede onlardan uzak bir yerde yerken onlar görürse ne olacak arkadaş zaten gıcıklığına yapmıyor.
Ayrıca oruç sabır işidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…