Okullar ertelenir mi?

Şu anda bir sürü ölüm ve vaka oranları mevcut öğrencilerin çoğu'da aşı olamadı ve tam zamanlı açılması planlanıyor 30-40 kişi ile 8 saat boyunca aynı yerde oturmak saçma geliyor. Açılırsa bile oranlardan sonra tekrar kapanıcağını düşünüyorum ya da hibrit sisteme geçilebilir.

Kesinlikle. Üniversiteler ne halt yapacağını bilmiyor bile. Sanki salgın yokmuş gibi davranıyorlar. Kesin konuşamıyorlar. Sınıflar, ders programı, ortam temizliği ve hijyen, birden milyonlarca öğrenci toplu taşımaya aynı anda girecekken seferler ve ders saatleri. Aşı takibi, COVID'li çıkınca sınıfa ne olacağı. Daha bir ton şey ve hepsi soru işaretli.

80 kişinin ilkokul sınıfı kadar yerde ders işlediğini bilirim. Havasızlıktan normal olarak geberiyordun zaten. Hem de tatil olmadan önceki haftalardaydı bu. Şu an ne nasıl olacak acaba.

Somali'ye pakistana milyon dolarlar hibe edeceğine, Arap'a afgana milyar dolar harcayacağına, kendi yandaş uşaklarının vergi borçlarını sileceğine ver üniversitelere, kamera sistemi kursunlar, sınıfları uygun hale getirsinler isteyen canlı isteyen de sınıfta takip edeceği ortam oluşsun. Ver öğrenciye ev tutabilsin, karnını doyurabilirsin. Ama yok biz 3 5 ay açalım da keriz öğrenci emlakçıyı, ev sahibini, oradaki esnafı geçindirsin onların karnını doyursun. Sonra tekrar kapatırız kafasındalar.

Arkadaşlar bize hak görülen bu, pandemi içinde bile tek bir yararı yok bu hükümetin bizlere. Hep zarar, daha da zarar. Şu an yurtlar ve evler uçuk fiyatlara, 2 sene öncesinin 3 5 katına çıkmış durumda. Faturalar? Yeme içme? Ulaşım? Okul masrafı? Bunlar da 4 5 katına çıktı. Öğrenci nasıl okuyacak acaba hiç merak eden var mı?.. 2023'e az kaldı, dayanın ve o gün elinizden geleni yapın arkadaşlar. Bu cahil ve halkı köle olarak gören zihniyet gitmedikçe, bize başka türlü bir gelecek yok bu ülkede. Senin yıllarca kitap, defter, dershane parası ve acımasız günler geçirerek kazandığın üniversite ve bölümlere, beleşten Afgan ve Arap yerleştiriyorlar. Yabancı kontenjanları 30 katına çıkaran üniversiteler bile var. Bu nasıl memleket, kendi halkına düşman... Bıktım lan.

Okulda nasıl anlatılıyorsa, online üzerinden de aynı şekilde anlatılıyor. Bahane bunlar.
Derslere girmiyorlar sonra ben anlamıyorum diyorlar.
@Theguywholikestanks emin ol okuldaki gibi aynı disiplin ile canlı derslere girilse eksik çok az hissedilir. Teki yatakta giriyor, teki derste uyuyor, teki dersin ortasında geliyor, teki oyun oynuyor, teki hiç girmiyor bile. Düzgünce dikkatlice dinleyen sayılı kişiler var. Gülücük atman bir şey ifade etmiyor.

Son düzenleme:
Derslere girmiyorlar sonra ben anlamıyorum diyorlar.

Benim girmediğim tek Online dersleri müzik, resim ve beden eğitimiydi onun dışındaki tüm derslere girdim ben kardeşim. Online eğitimde yaptıkları tek şey soru çözdürmek o kadar. Onun dışında hiçbir şey yapmıyorlar Online derste. Sonrada diyorsun ki "onlar bir şey anlamıyorlar" diyorsun. Sen böyle düşünmeye devam et sınavlarda afarlarsın sonra.

Benim girmediğim tek Online dersleri müzik, resim ve beden eğiti miydi onun dışındaki tüm derslere girdim ben kardeşim. Online eğitimde yaptıkları tek şey soru çözdürmek o kadar. Onun dışında hiçbir şey yapmıyorlar Online derste. Sonrada diyorsun ki "onlar bir şey anlamıyorlar" diyorsun. Sen böyle düşünmeye devam et sınavlarda afarlarsın sonra.

Sınavlarda afalar mıyım? Ortalamam Online eğitim ile 90.5362 geldi. İstersen kanıtta atabilirim ve ayrıca tekrar yapman gerekir. Online eğitimde de normal eğitimde de, bu biraz kişiye bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı