Okuma kitabı ve test kitabı önerisi

Kerem Arslan.

Centipat
Selamlar öncelikle bu yıl LGS sınavına gireceğim ve hazırlanmaya başladım ama nitelikli sorular hazırlayan çok fazla kaynak bulamıyorum ve hızımı geliştirmek için daha fazla kitap okumak istiyorum ama piyasa da çok fazla kaliteli kitap bulunmadığından dolayı öneriye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. :) (Okuma kitabı olarak harry potter tarzı eski çağ veya çok saçma fantastik dünyası olmayan bir kitap olursa sevinirim)

Son düzenleyen: Moderatör:
M.S 2150
Bir İdam Mahkumunun Son Günü
Mecburiyet
Satranç
Ay Işığı Sokağı
Altıncı Koğuş
İtiraflarım
Bir Çöküşün Öyküsü

Klasiklerden oku ileride de lazım olur. Ben o dönem bana sıkıcı gelse de merak ettiğimden Suç ve Ceza okumuştum. Sabahattin Ali kitapları da güzeldir.

Geçen yıl LGS'ye giren birisi olarak özellikle 2. dönem kitap okumanı önermem. Onun yerine paragraf çözmen sana hız kazandıracaktır. Kitap önerisi olarak hangi ders istiyorsun.
Konun hortladığını yeni farkettim 😀

@MA2ilDa kitap sadece sınav için okunmamalı. Kitap okumak insanın içini rahatlatır ve huzur verir.

Hocam 8. sınıfta okumasını doğru bulmuyorum. Daha sonra okuyabilir. Bize 5 6 7. sınıfta toplam 130 kitap okutturdular. Ama 8 de yasaktı. Paragraf çözmek sınavına etki eder. Kitap okumak faydalıdır ama çoğu öğrenci ders vaktinden çalıp kitap okur.

@MA2ilDa çoğunuz okula tramvay otobüs gibi şeylerle gidiyorsunuz. Gitmeyen varsa da bilemem ama bence toplu taşıma ile gidenler yolu izlemek yerine bir 20 sayfa gelirken 20 sayfa da eve giderken okusa zaten 40 sayfa eder. 400 sayfalık kitap 10 gün gibi bir sürede biter. Ayda 1200 sayfa da kitap okunmuş olur. Bence gayet iyi bir sayfa :)

Geri
Yukarı