Okumak mı yoksa kasap dükkanında çalışmak mı?

Nerede ne okuduğuna veya ne okumayı düşündüğüne bağlı olarak değişir fakat sen işi ogren boş vakitlerinde sonra oku olmazsa yine aynı işi yap ama istediğin zaman alternatifin de olmuş olur.

Ölmüş inek ve tavukların kıçına şaplak ve tuz atan restoran sahipleri gibi olmamak için hem oku hem çalış.Aşçılık bile okuyabilirsin ve gıda tecrüben var.

Babamın kasap dükkanı var ve ayrıca restoran gibi yerlere tavuk veriyoruz. Bu işte güzel para var ama siz benim yerimde olsanız okur muydunuz yoksa dükkanda çalışır mıydınız?
Benim babamın dükkanı olsaydı bende onun yanında çalışırdım kesinlikle.Çok çok derslerinde iyi değilsen süper bir üniversite hayalin yoksa boşver okumayı samimi söylüyorum.Babanın mesleğini devam ettir kafanı başka şeylerle yorma direkt böyle bir seçeneğin varken.

Babanın işi varsa ve buradan devam etmek istiyorsan küçük yaşlarda öğrenmek çok daha mantıklı. İleride devralır ve belki daha da büyütürsün, şu an kazandığından daha fazla kazanırsın. Okumuş olmak için okuyacaksan hiç vakit kaybetme oralarda.
Ölmüş inek ve tavukların kıçına şaplak ve tuz atan restoran sahipleri gibi olmamak için hem oku hem çalış.
Bunun okumayla alakası yok. Okuyunca adam olmuyorsun ya da kişiliğin 180 derece dönmüyor.

Geri
Yukarı