Okumaya hevesim yok

Açıktan okuyunca zorlanma falan yok uydurma. Onun bunun lafıyla zor demeyin. Kişiden kişiye değişir, genel kültür bilgine bağlı.

Bir şey uydurduğum yok. Açıktan okuduğun zaman hiçbir şey öğrenemezsin bu da seni üniversite sınavında zorlar. Sosyal olarak hayattan geri kalmaktan bahsetmiyorum bile. Yoksa zaten bitirmek adına zorluktan kimse bahsetmiyor burada.

Açıktan okumana tavsiye etmem. Açıktan okursan dersleri kendin okuyup anlaman gerek. Eğer açıktan okuyup sınavlarına girip düşük alırsan liseyi bitirme hevesin de kaçabilir o yüzden şimdi devam et rehber hocalarından yardım al, ders hocalarınla durumu paylaş.

Bir şey uydurduğum yok. Açıktan okuduğun zaman hiçbir şey öğrenemezsin bu da seni üniversite sınavında zorlar. Sosyal olarak hayattan geri kalmaktan bahsetmiyorum bile. Yoksa zaten bitirmek adına zorluktan kimse bahsetmiyor burada.
Üniversite'yi belki daha sonra okumayı düşünüyorum, lise diploması ile de iş bulunabiliyor.

Sosyal hayatın bir önemi yok. Açıktan okursan çok zorlanır demişsin ama zorluktan bahseden yok diyorsun.

Sosyal hayatın bir önemi yok. Açıktan okursan çok zorlanır demişsin ama zorluktan bahseden yok diyorsun.

Dostum sen nasıl bir algılama sistemine sahipsin yahu :D. Sosyal hayatın önemi var bir kere onu en baştan söyleyeyim. Hatta diğer her şeyden daha önemli. Evde akşama kadar oyun oynayıp yeri gelince açık öğretimin verdiği gereksiz bilgilerle dolu sıkıcı kitapları okuyarak geçmez o dört sene. Geçtiği zamansa asosyal bir insan olursun, konuşma zorluğu çeker, kendini ifade edemeyen bir insan olur çıkarsın ortaya. Hayatta, düşündüğünü tam anlamıyla dışarıya doğru bir şekilde aktaran insanların bir yerlere geleceğine inanan biriyim. Sen açıktan okuyan biri olarak daha okuduğunu anlayamıyorsun. Hiç açıklama yapmayacağım mesajlarımı lütfen tekrar oku.

Dostum sen nasıl bir algılama sistemine sahipsin yahu :D. Sosyal hayatın önemi var bir kere onu en baştan söyleyeyim. Hatta diğer her şeyden daha önemli. Evde akşama kadar oyun oynayıp yeri gelince açık öğretimin verdiği gereksiz bilgilerle dolu sıkıcı kitapları okuyarak geçmez o dört sene. Geçtiği zamansa asosyal bir insan olursun, konuşma zorluğu çeker, kendini ifade edemeyen bir insan olur çıkarsın ortaya. Hayatta, düşündüğünü tam anlamıyla dışarıya doğru bir şekilde aktaran insanların bir yerlere geleceğine inanan biriyim. Sen açıktan okuyan biri olarak daha okuduğunu anlayamıyorsun. Hiç açıklama yapmayacağım mesajlarımı lütfen tekrar oku.
Dostum alakasi yok benim 8 siniftan kalma 2 arkadasim var hele biri en yakin arkadasim ve sanal ortamdan hergun gorusuyoruz sanaldan tonlarca arkadasim var skype discord gibi uygulamalar var bildigin gibi ordan saatlerce konusursun bi farki kalmaz her turlu sosyal hayat etkilemez

Herkes okumak zorunda değil masallarını geçin bir kere. Lise-üniversite okumayıp da iyi yerlere gelen kaç kişi var, sürünen kaç kişi var ona bakın. Okulu bıraktım çok rahatım diyenlere kanma, elinde diploma olmayanı kabul etmiyorlar bu çağda. Herkes kendini Bill Gates, Mark Zuckerberg sanıyor ama gerçek hayat öyle değil. Kendini bir alanda geliştireceksin ama okulla birlikte.

İşimi buldum :D Ocak kayıtlarını bekliyorum 1-2 haftaya Tasdiknamemi alacağım. Bu arada 9-10 saat iş, aylık 600-670 TL arası alacağım. Belli bir süre çalışıp almak istediklerimi alıp, çıkacağım. Kalan zamanımda'da sınava falan çalışacağım. Olabildiğince erken bitirmeyi istiyorum matematiğe'de yavaş yavaş ısınmayı deneyeceğim, çalıştığım yerde aşçılıkta öğreneceğim inşallah. Hakkımda hayırlısı olsun...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı