Omen HP Laptop ile RX 590 sistem takas edilmeli mi?

Kunkka

Hectopat
Yer
Dire
Yine bir teklif aldım. Bu sefer leptop ile takas önerdiler. Kasamda R5 2600, RX 590 Nitro+ var. Tipik RX 590 sistemi. Sistem monitörle birlikte 5400 lira etmekte, laptop ise daha yüksek bir fiyatta. Takas etmek mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bir teklif aldım. Bu sefer leptop ile takas önerdiler. Kasamda R5 2600, RX 590 Nitro+ var. Tipik RX 590 sistemi. Sistem monitörle birlikte 5400 lira etmekte, laptop ise daha yüksek bir fiyatta. Takas etmek mantıklı olur mu?
Laptop özellik olarak daha düşük. Laptop + para ile takas edilebilir.

RX 590'lı bir sistemi sözde "Geyming leptop" diye geçen ve içinde GTX 1050 Ti bulunan bir hurda ile takas etmeyin(fanboylar gelmeden söyleleyim, burada hurda olan ekran kartı performansı), etmek istiyorsanız sırf üstüne sistemin değerinin %40 kadar para istemelisiniz.

GTX 1050 Ti neredeyse 3. yılına girecek. Belki girmiş bile olabilir.

Olaya saf işlem gücü olarak bakmakta ısrar eden ergenlerin aksine bana göre oyun dizüstü eğer fiziksel olarak iyi durumdaysa alınabilir. Garantili olması daha iyi olur. Birisi masaüstü diğeri mobil bir PC. İşlev farkı var. Taşınabilir. Kullanımı kolay. İşlem gücünden taviz verip vermemek sana kalmış. Batarya durumu önemli. Ekran IPS mi diye bakılır. Öyleyse çok abartmadan bir ücret talep edilerek takas edilir.
Dizüstüne yeni bakma şansım oldu. Tipik bir giriş düzeyi oyun makinesi. HP olması eksi yönü ama sanırım IPS ekranlı. Durumu iyiyse alınabilir. İşlemcisi de iyi bir mobil işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı