Omix marka telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

nnan340

Picopat
Daha fazla  
Omix markası hakkında düşünceleriniz nedir? Bir yerden yerli olduğunu duydum. Eğer yerliyse bence marka algısı GM, Reeder gibi yerlilerden (Reeder sözde yerli ama) daha iyi. Yurt dışına pazarlanabilir. Yeni çıkan Omix X5 adlı modeli giriş segmenti için çok iyi, fiyatı 3500'e düşerse şahane olur. Bizi GM'den kurtarır. 4000 TL için beklenmeyecek birkaç özelliğe sahip:
  • 90 Hz ekran (IPS)
  • 18W hzılı şarj (örnek al GM)
  • IP53 toz ve suya dayanıklılık (bu fiyata şaşırttı)
  • Tok bir kasa ve şık bir tasarım (tasarımı güzel plastik kalitesi kötü durmuyor tok bir tasarım var)
Tek sıkıntısı işlemci. Helio G37 ama bu fiyata zaten ne bekliyorsunuz? Bence olmuş ama eğer mümkünse işlemci en azından bir G80 olsa kapış kapış satılırdı.

Omix markası hakkında düşünceleriniz nedir? Bir yerden yerli olduğunu duydum. Eğer yerliyse bence marka algısı GM, Reeder gibi yerlilerden (Reeder sözde yerli ama) daha iyi. Yurt dışına pazarlanabilir. Yeni çıkan Omix X5 adlı modeli giriş segmenti için çok iyi, fiyatı 3500'e düşerse şahane olur. Bizi GM'den kurtarır. 4000 TL için beklenmeyecek birkaç özelliğe sahip:
  • 90 Hz ekran (IPS)
  • Tok bir kasa ve şık bir tasarım (tasarımı güzel plastik kalitesi kötü durmuyor tok bir tasarım var)
Tek sıkıntısı işlemci. Helio G37 ama bu fiyata zaten ne bekliyorsunuz? Bence olmuş ama eğer mümkünse işlemci en azından bir G80 olsa kapış kapış satılırdı.
Telefonu ben üretsem daha iyi olur. O kadar kötü.

Android olarak:
Samsung, Xiaomi (Bazi modeller), Oppo(Bazi modeller), Realme(Bazi modeller), Huawei ve Honor'dan sasmayacaksin. Ben bir tek bunu derim, bunlar sisirme telefonlar oluyor hep. 8 GB RAM diye satiliyor (denk geldiklerim) bir bakmissin 4 GB RAM 4 GB sanal RAM. Hafizalari desen UFS 2.1, UFS 3.0 veya UFS 3.1 olanlara sozum yok. Ama dedigim gibi ustte saydigim markalar harici telefon alinmaz.

Telefonu ben üretsem daha iyi olur. O kadar kötü.
Üret alalım yeğen. 🥵🥵
  • 90 Hz ekran (IPS)
Alınmaz hocam rezil telefon. Arkadaşımda da var, sonrasında arayüz donma sorunları ve ısınma sorunları çıkıyor taş gibi telefon değil.

Aga arkadaşımda Omix var sorun yaşadığımı görmedim ama bence yukarıdaki arkadaşın dediği markalardan şaşma. Bende Realme var ama oyun olarak kullanmalık bir teledondan ziyade sosyal medyada ya da gündelik işlerini halledersin.

Android olarak:
Samsung, Xiaomi (Bazi modeller), Oppo(Bazi modeller), Realme(Bazi modeller), Huawei ve Honor'dan sasmayacaksin. Ben bir tek bunu derim, bunlar sisirme telefonlar oluyor hep. 8 GB RAM diye satiliyor (denk geldiklerim) bir bakmissin 4 GB RAM 4 GB sanal RAM. Hafizalari desen UFS 2.1, UFS 3.0 veya UFS 3.1 olanlara sozum yok. Ama dedigim gibi ustte saydigim markalar harici telefon alinmaz.

Dediğim gibi fiyat 4000 TL alacağımdan değil ama bence o fiyat için beklentileri karşılar. O fiyata rezalet Reeder'lar var 3GB RAM'lar 60 Hz ekranlar varken bence bu telefon 4000 TL için iyi ama üstte belirttiğim gibi en azından G80 olabilirdi işlemcisi. Ha Redmi 10 C varken bu fiyat civarında kimse tercih etmez ama 3.500 veya 3.000e düşerse çok satılır ayrıca GM23'ten özellik bakımından daha iyi olmasına rağmen GM23 5000 TL bunu da düşünmek lazım. Bence Omix markası kendini geliştirirse yerli telefon pazarında bizi Çin'den telefon getirip marka basan GM ve Reeder'dan kurtarır en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı