Onboard DVI to DPI/HDMI dönüştürücü önerisi

Murat_Erman

Decapat
Herkese merhabalar, geçenlerde ekran kartım arızalandı ve görüntü kablsounu Onboard'a bağlayarak görüntü almak istiyorum. Lakin Onboard'ın VGA ve DVI girişi monitörümde ise DP ve HDMI girişi var. Bunun için benim aktif bir dönüştürücü kullanmam gerekiyor sanırım. Evde şu an DVI kablosu var. İnternetteki bilgiler kafamı karıştırdı. Benim DVI to HDMI/DP mi yoksa HDMI/DP to DVI dönüştürücüye mi ihtiyacım var. Bir de ben internette bu dönüştürücüden bulmakta zorlandım da mümkünse dönüştürücü tavsiye edebilir misiniz?

Hocam bu kablo sizin işinizi görecektir.
n11.com'dan Dark 1.8m HDMI to DVI (24+1) çift yönlü görüntü bağlantı kablosu seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
.

Hocam bu kablo sizin işinizi görecektir.
n11.com'dan Dark 1.8m HDMI to DVI (24+1) çift yönlü görüntü bağlantı kablosu seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
.

Emin misiniz? Ben aktif dönüştürücüye ihtiyacım var sanıyordum.

Emin misiniz? Ben aktif dönüştürücüye ihtiyacım var sanıyordum.

Hocam bu kablo ile DVI çıkışı HDMI yapabilirsiniz. Monitörünüz HDMI girişli ise kullanabilirsiniz.

Hocam bu kablo ile DVI çıkışı HDMI yapabilirsiniz. Monitörünüz HDMI girişli ise kullanabilirsiniz.

Cevaplar için teşekkürler. O zaman bu aşağıdaki linkteki ürün de ihtiyacımı karşılayacaktır.

Ürün bugün elime ulaştı ama görüntü aktarımı gerçekleşmedi.
Dark markasının üretim standartı diye birşeyi olmadığı için gelen ürünlerin yarısı çalışıyor yarısı çalışmıyor. Bildiğim kadarıyla DVI analog, HDMI dijital sinyal. Aktif dönüştürücü olmadan mümkün değil gibi.

Yok ben acele etmişim. Gider gelir ekrana sahip bir monitörüm vardı orada BIOS üzerinden yaptığım ayarlar sonucu görüntü geldi. Ama dediğiniz gibi bildiğim kadarıyla Dark markası pek güvenilir de değil.

Geri
Yukarı