Onboard kartı devre dışı bırakma

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Yeni çıkan notebookların hepsinde çift ekran kartı var.Aslında iyi birşey ama bilgisayar hep onboard olanı görüyor.(yani asıl olarak)
Ben bu onboard olanı tamamen iptal edip ati'yi yada nvidia'yı nasıl kullanabilirim ? böyle birşey mümkün mü ?(normalde geçiş yapılabiliyor bildiğin gibi ama ben hep ati de dursun istiyorum)
BIOS ayarlarına felan baktım ama çoğu şey üzerinde hiç bir işlem yapılamıyor :S Benim onboard olanı iptal etmem lazım.

Nedeni: Linux tabanlı işletim sistemlerini yüklediğimde onboard ekran kartımı görüyo ve yüksek performans sağlayamıyorum.Can you run it yada başka siteler o anda ati yi kullanıyor olsam dahi onboard olan ekran kartımı görüyor(intel 64mb).

Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır. Bilgisayarım asıl olarak atiyi görsün yeter.başka birşey istemiyorum.

Nvidia’da sanırım bunun ayarı yok ama söz konusu ATI olunca masaüstüne sağ tıkla. Orada bir seçenek var geçiş için. Switchable Graphics seçeneklerinde böyle bir ayar var. Bu konuda nVidia’nın Optimus teknolojisi daha gelişmiş zira otomatik geçiş yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…