Online alışveriş siteleri faturaya TC kimlik no giriyor mu?

Beoxolf

Kilopat
Arkadaşlar vergisiz öğrenci indiriminden yararlanmak için Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerden satın alıp sorun yaşamayan oldu mu? TC kimlik numarasını biz satın almadan önce bir yere girmediğimiz için faturada da olmuyor. Daha sonrasından değiştirebiliyorlar mı? Bazı kişilere TC numaranızı yazın ekleyelim denmiş ama eklememişler falan. Sırf bu yüzden Samsung'un kendi sitesindeki M34'ü almak zorunda kalacağım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Trendyol, Hepsiburada gibi sitelerden satın alıp sorun yaşamayan oldu mu? TC kimlik numarasını biz satın almadan önce bir yere girmediğimiz için faturada da olmuyor. Daha sonrasından değiştirebiliyorlar mı? Bazı kişilere TC numaranızı yazın ekleyelim denmiş ama eklememişler falan. Sırf bu yüzden Samsung'un kendi sitesindeki M34'ü almak zorunda kalacağım.
Hayır satıcı girmek mecburiyetinde değildir. Türk vatandaşları için tc hanesine 11 tane 1 yazılır. Yurt dışı satış için de 11 tane 2.

Hayır satıcı girmek mecburiyetinde değildir. Türk vatandaşları için tc hanesine 11 tane 1 yazılır. Yurt dışı satış için de 11 tane 2.
Vergisiz telefon indiriminden yararlanmak için satın alacağım. Kendi TC numaramın faturada yazması gerekiyormuş sanırım. O yüzden soruyorum bu soruyu.

Vergisiz telefon indiriminden yararlanmak için satın alacağım. Kendi TC numaramın faturada yazması gerekiyormuş sanırım. O yüzden soruyorum bu soruyu.
Bunu belirtirseniz kesinlikle numaranızı yazarlar çünkü bu dediğiniz devletin bir kampanyası gibi bir şey. 2-3 defa belirtin.

Hepsiburada'dan aldım ben sıkıntı çıkmadı. Sipariş verirken T.C. Giriyorsun ve faturaya yazıyorlar, bende ikinci IMEI yazmıyordu müşteri hizmetleriyle iletişime geçersen faturayı düzenliyorlar(satıcıdan satıcıya değişir mi bilmiyorum ben Hepsiburada'dan aldım)

Hepsiburada'dan aldım ben sıkıntı çıkmadı. Sipariş verirken T.C. Giriyorsun ve faturaya yazıyorlar, bende ikinci IMEI yazmıyordu müşteri hizmetleriyle iletişime geçersen faturayı düzenliyorlar(satıcıdan satıcıya değişir mi bilmiyorum ben Hepsiburada'dan aldım)
Benim faturamda tc yazıyor. Imei kısmı notlar kısmına girilmiş ama bir adeti girilmiş. 2. IMEI yazmıyor faturada fakat yine de girdim o kısma. Sizce problem çıkar mı? Öğrencilik durumum onaylandı, diğer sorgular yapılıyor kısmında şuan.

Benim faturamda tc yazıyor. Imei kısmı notlar kısmına girilmiş ama bir adeti girilmiş. 2. IMEI yazmıyor faturada fakat yine de girdim o kısma. Sizce problem çıkar mı? Öğrencilik durumum onaylandı, diğer sorgular yapılıyor kısmında şuan.
ben daha başvuru yapmadığım için bilemiyorum

Geri
Yukarı