Online iPhone 11 Alınır mı?

cagriisik

Hectopat
Arkadaşlar, online mağazalardan başlıkta bellirtiğim cihazı almayı düşünüyorum. Mağazalardaki fiyatlar ₺700-800 daha fazla oluyor. Aklımda iki soru var:
1- Bu cihazı aldım farz edelim, cihazda herhangi bir sorun olursa ne yapabilirim? (Ekranı kırık veya kasada herhangi sorun olursa)
2- Cihazı tek çekim kartla alıp bankadan taksitlendirme yapabilir miyim?

Düzgün satıcıdan alırsanız sorun yaşamazsınız zaten internetten aldığınızda 14 gün cayma hakkınız oluyor üründe. Aynı zamanda Apple servisi en iyi servislerdendir onlar da yardımcı olur. İkincisi mobil cihazlara taksit yapamazsınız, ihtiyaç kredisi çekmeniz lazım. Bir de daha önce kargodan kırık gelen telefona rastlamadım hiç bilginiz olsun.

1- Hepsiburada gibi sitelerden bilindik satıcılardan bahsediyorum.
2- İhtiyaç kredisi değilde karttan tek çekim yapıp bankayı arayıp taksitlendirme olayı varmış bilen varsa yazarsa sevinirim.

Hocam ben Trendyol gibi sitelerden telefon almanızı önermiyorum şahsen. Trendyol'dan kıyafet harici alışveriş yapmayı mantıklı bulmuyorum. Ben SE alırken N11'den almayı düşünüyordum N11'de 200 TL daha uygun fiyatlıydı. Sonrasın da satıcının yorumlarını okudukça sıfır aldığımız cihazın kutusunu açtığımız zaman bozuksa bile değişim yapmıyorlar ve direkt olarak servise göndermemiz gerektiğinden bahsediyorlardı. Ben de en azından kutuyu açtığımız zaman arızası varsa değişim yaparlar diye 200 TL için riske girmeyip Teknosa'dan aldım.

Tüm telefonlarımı internet üzerinden aldım. Güvenilir sitelerden alınabilir.(Hepsi,trendyol,n11,mediamarkt vs.) 700-800 TL fazla vermeye gerek yok bence. Genelde fatura kesen firma tarafından garantisi oluyor. (Distribütör Garantili ürünlerde.) Bir sorun olduğunda onlar çözüyor.

Bilinen sitelerden alabilirisiniz fakat alırken satıcıya dikkat edin bilinen satıcılardan alın şahsen Trendyol'dan telefon aldım çok sağlam paketlenmişti 3.kattan atsan kırılmaz o derece.

Geri
Yukarı