Online oyunlar yerel ağ üzerinden tek lisans ile oynanabilir mi?

d.yalcinkaya23

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2 3 ya da 4 kişilik araba yarışı oynayacağız. Assetto Corsa, Forza Horizon 5 gibi oyunları aynı ağ üzerinden ayrı ayrı lisans almadan oynayabilir miyiz acaba? Yoksa herkes ayrı lisans mı almak zorunda?

Sorunun iki yorumu olabilir, bu yüzden iki şekilde cevap vereceğim.

1: Oyunu korsan olarak kullanan bir kullanıcı ile lisanslı olarak kullanan bir kullanıcı, bahsettiğiniz oyunları Online olarak birlikte oynayamazlar.

2: Bir kullanıcı oyunu kendisi satın aldıysa ve diğer kullanıcı da Game Pass gibi bir abonelik sistemiyle oyunu elde ettiyse, birlikte oynayabilirler.

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2 3 ya da 4 kişilik araba yarışı oynayacağız. Assetto Corsa, Forza Horizon 5 gibi oyunları aynı ağ üzerinden ayrı ayrı lisans almadan oynayabilir miyiz acaba? Yoksa herkes ayrı lisans mı almak zorunda?
Korsan olarak Lan ağı üzerinde farklı cihazlar ile oynayabilirsiniz ama resmi olarak oynamak isterseniz herkesin GamePass veyahut horizon 5'e sahip olması gerekli.

Sorunun iki yorumu olabilir, bu yüzden iki şekilde cevap vereceğim.

1: Oyunu korsan olarak kullanan bir kullanıcı ile lisanslı olarak kullanan bir kullanıcı, bahsettiğiniz oyunları Online olarak birlikte oynayamazlar.

2: Bir kullanıcı oyunu kendisi satın aldıysa ve diğer kullanıcı da Game Pass gibi bir abonelik sistemiyle oyunu elde ettiyse, birlikte oynayabilirler.
şimdi hocam arkadaş yarış oyunları olan bir oyun salonu kuracak profesyonel logictech direksiyon setleri ve koltuklu stanları olan bir sistem olacak. 8 tane bu şeklide sistem olacak acaba her bilgisayar için ayrı bir steam hesabı açıp lisansmı almak mantıklı yoksa bunun başka yolu varmı. Amac salona gelenler kendi aralarında yarış yapması. oyun sayısıda 5 yada 6 tane olacak

Şimdi hocam arkadaş yarış oyunları olan bir oyun salonu kuracak profesyonel logictech direksiyon setleri ve koltuklu stanları olan bir sistem olacak. 8 tane bu şeklide sistem olacak acaba her bilgisayar için ayrı bir Steam hesabı açıp lisansmı almak mantıklı yoksa bunun başka yolu var mı? Amac salona gelenler kendi aralarında yarış yapması. Oyun sayısıda 5 ya da 6 tane olacak

1. Her bilgisayar için ayrı bir Steam ve Xbox hesabı açılmalıdır.
2. Steam hesaplarında oyunlar ne yazık ki ayrı ayrı satın alınmalıdır.
3. Sorunsuz bir deneyim için, hesapların hem Steam hem de Xbox uygulaması üzerinden birbirleriyle arkadaş eklenmesi gerekmektedir.

Eğer kesin olarak böyle bir girişimde bulunmak ve bütçesini korumak istiyorsa, indirim dönemini beklemelidir.

Ancak şu tür bir sorunla da karşılaşabilirsiniz: Oyunları satın aldınız, fakat oyunlarda ilerleme konusu mevcut, örneğin para kazanma, araba alma ve XP toplama gibi. Şahsen ben rahat bir deneyim için, oynadığım hesaptaki oyunda tüm araçların açık olmasını tercih ederdim.

Belki bu sorunun çözümüne internet üzerinden kayıt dosyası (save) indirerek ulaşabilirsiniz. Ancak kayıt dosyası indirmek, çevrimiçi tabanlı oyunlarda sorunlara yol açabilir. Bu konuda araştırma yapmanızı öneriyorum.

1. Her bilgisayar için ayrı bir Steam ve Xbox hesabı açılmalıdır.
2. Steam hesaplarında oyunlar ne yazık ki ayrı ayrı satın alınmalıdır.
3. Sorunsuz bir deneyim için, hesapların hem Steam hem de Xbox uygulaması üzerinden birbirleriyle arkadaş eklenmesi gerekmektedir.

Eğer kesin olarak böyle bir girişimde bulunmak ve bütçesini korumak istiyorsa, indirim dönemini beklemelidir.

Ancak şu tür bir sorunla da karşılaşabilirsiniz: Oyunları satın aldınız, fakat oyunlarda ilerleme konusu mevcut, örneğin para kazanma, araba alma ve XP toplama gibi. Şahsen ben rahat bir deneyim için, oynadığım hesaptaki oyunda tüm araçların açık olmasını tercih ederdim.

Belki bu sorunun çözümüne internet üzerinden kayıt dosyası (save) indirerek ulaşabilirsiniz. Ancak kayıt dosyası indirmek, çevrimiçi tabanlı oyunlarda sorunlara yol açabilir. Bu konuda araştırma yapmanızı öneriyorum.
değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam. Şu konuyu tam anlamadım xbox hesabı neden almamız gerekli. Oyunlar kendi içerisinde multiplayer oynatmaya izin vermiyor mu yada öyle bir seçenek yok mu bundan dolayımı xbox hesabı almakta gerekli

Geri
Yukarı