Online oyunlarda aşırı ping

Asayiş Berkemal

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 haftadır CS:GO olsun Valorant olsun oynayamıyorum Wi-Fi driverimı güncelledim hala sorun devam ediyor. İnternet bana uzak ama arada Wireless var onun için yetiyordu. İnternet hız testi yapıyorum, 12-20 Mbps çıkıyor ping 6-20 ms civarlarında çıkıyor ama CS:GO girdiğimde veya Valorant asla oynayamıyorum. Ping aşırı yükseliyor.
İnternetimiz 35Mbps Turkcell ama arka odadayım internet 12-20 mbp çekiyor ama niye böyle oluyor önceden yoktu. Bilgisayar servise gitti geldi geldiğinden beri hiçbir şey yapamıyorum. Deliricem ama video izlerken vs. sıkıntı yok Online oyunlar , da böyle.
(Ekleme: Upload hızı 5-8 arası benim bulunduğum ortamda)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tracert komutuyla Valve'ın sunucularına ping at, sonucu burada paylaş bakalım nerede sorun yaşıyorsun:

CMD > tracert vie.valve.net
Örnek:

1617450096600.png

valveden kaynaklı olsa valorantda neden olurduki
Tracert komutuyla isterse farklı bir sunucuya ping atsın. Fark ettiysen adım adım gösteriyor. Sorunun nerede olduğunu böylece anlayabiliriz.
Kendi kullandığı modemden kaynaklı olabilir ya da backbone da sorun olabilir veyahut ISP nin pop noktasında sorun olabilir. Tracert ile bu saptanabiliyor.
Büyük ihtimalle kullandığı cihaz wi-fi 4 veya wi-fi 5 bir cihaz. Farklı cihazlar bağlandığında oluşan trafik nedeniyle sorun yaşıyor.

Geri
Yukarı