Opel Insignia 1.6 T Sports Tourer Cosmo alınır mı?

Berkay151421

Centipat
Daha fazla  
1.6 T Sports Tourer Cosmo 180bg 2009-2012 model arası 140.000 - 180.000 km alınır mı? Ortalama ne kadar yakar şehir içi şehır dışı? Kronik bir sıkıntısı var mı? Masraf çok açar mı? Kullanan veya bilgi sahibi olan cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normali bile çok yakıyor, Araştırdım. Evet cidden aşırı yakıyor.

Ve, forumlarda süspansiyonları çok sert diyorlar.

Çelik subap ise alınır. Masraf çok açmaz, bakımlı temiz olanları tercih etmeye çalışın.

Motor sağlığı açısından benzinli LPG takılmamış olanlar içindemi geçerli bu? Sonradan kendimiz taktırabiliriz. Bir de bu Insignia yerine tercih edilebilecek aynı km bandında 600-700k arası başka araç var mı?

Ya klasik gelebilir, Ama temiz bir Focus.

LPG sevmez, sıcak çalışır; eğer üst kapak yapıldıysa ve çelik supap takımı takıldıysa alınır. Genllikle külbütör kapağı contası yakar, buji yağlama yaptıysa dikkat etmek lazım.

LPG'li ise çelik subap alın, bu bütçede D segmenti 1.6t alternatifi yok Insignia'nın.

Ya klasik gelebilir, Ama temiz bir Focus.
Yalnız Focus ile Insignia arasında segment farkı var. Mondeo olabilir ama 1.6 Ecoboost makine çok yakıyor.
*Bu arada eniştem tam istediğiniz ayarda bir aracı uzun süre kullandı ve ben de kendisinden birkaç defa ödünç aldım arabayı. Kendi arabası çok temizdi ve çok memnundu, ancak yorulmuş modeller üzebilir.

D segmentinde bu fiyat aralığında Insignia var bir tek. C segmentide olabilir. 600-700k bütçe var fakat km boya değişen önemli. Insignia aklımıza çok yatmıştı fakat yakıtı çok fazla galiba. Focus değil de C Max daha aile arabası geliyor genişliğiyle büyüklüğüyle.

Sizin için segment önemli mi hocam?

Önemli değil. C veya D olursa daha iyi olur fakat D segmentinde bir tek Insignia var gibi duruyor.

1 depoyla 1 ay gider mi? Şehir içinde. Yakıtı çok fazla deniyor sizin deneyiminizdede yakıtı çok yakmış mıydı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…