Open back kulaklık vs closed back kulaklık

srcn.90

Picopat
FPS oyunlarında nokta atışı ses kasmak için hangisi daha iyi? Açık kulaklıkların oyun oynarken dışarıdan gelen sesleri alıp oyun deneyimimi kötüleştirmesinden korkuyorum. Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyunlarında çevreden gelen en ufak ayak sesi, tıkırtı ya da buna benzer şeyleri duyabilmeniz için Closed-Back kulaklık öneririm. Böylece kendinizi dış dünyadan daha iyi izole edebilirsiniz ve dışarıdan gelecek bir parazit nedeniyle, küçük ama önemli ses ayrıntılarını kaçırmanız gibi şeyler daha az söz konusu olur.

Sound stage ve imaging fps oyunlari icin oldukcq onemli. Bunlari iyi sunan her kulaklik fps oyunlari icin daha avantajli olur.

2-3 yildir HD58X ve SHP9500 kullaniyorum ve gayet memnunum oyun konusunda. DT770 ve M40X'e kiyasla daha iyi ikisi de fps oyunlari acisindan. Oyun oynadigin odada tek basinaysan, arkanda tv vs calismiyorsa oyle ufak tefek tikirti falan etkilemiyor yani.

Son 1-2 haftadir ise iem deniyorum fps oyunlari icin. (truthear zero + dolby atmos) Tam karar veremedim henuz ama bunda da ciddi potansiyeli var gibi duruyor.

Sound stage ve imaging fps oyunlari icin oldukcq onemli. Bunlari iyi sunan her kulaklik fps oyunlari icin daha avantajli olur.

2-3 yildir HD58X ve SHP9500 kullaniyorum ve gayet memnunum oyun konusunda. DT770 ve M40X'e kiyasla daha iyi ikisi de fps oyunlari acisindan. Oyun oynadigin odada tek basinaysan, arkanda tv vs calismiyorsa oyle ufak tefek tikirti falan etkilemiyor yani.

Son 1-2 haftadir ise iem deniyorum fps oyunlari icin. (truthear zero + dolby atmos) Tam karar veremedim henuz ama bunda da ciddi potansiyeli var gibi duruyor.

HD58X TR'de satışını göremedim. SHP9500'i DT 770 PRO ile karşılaştırmış burada Rtings ve evet dediğin değerlerde üstün hocam Philips. Ben tabi hiç anlamıyorum bu olaylar, sadece olabildiğince detaylı ses kasıp her şeyi herkesten önce duymak istiyorum. Open back oluşunun dezavantajı olmaz sanırım, tek yaşıyorum sessiz bir ortamda, çevresel sesler pek yok. Rtings incelemesinden sonra şu an SHP9500'a yoğunlaşıcam. Bu kulaklık + DX3 Pro Plus vs Cloud 2 + DX3 Pro Plus dersek sence sadece oyun için almama değer mi? Ayrıca SHP9500'ın 32 OHM olmasının dezavantajı ne olur? Ben yüksek seste istiyorum aynı zamanda. Cloud 2 bile 60 OHM'du sanırım. DT 770 PRO 250 OHM.

SHP9500 baya eski bir model, ben amazon globaldeb almistim 3-4 yil kadar once. Su anki fiyati yuksek baya bence. HD58X'i drop.com'dan aldim, baska yerde satisi yok sanirim.

DT770 Pro closed back, diger open backlerle karsilastirmak cok manikli degil o acidan ve rtings teknik ozelliklere bakmak disinda cok iyi degil bu karsilastirma isleri icin acikcasi.

Onun disinda DX3 Pro+ cok iyi bir dac/amp, kullanacagin hemen hemen herseye yetecektir.

SHP9500 anakarttan hatta telefondan bile besleyebilirsin, extra guc gerektirmiyor oyle, HD58X de ayni sayilir.

Butce nedir bilmiyorum tam olarak ama sifirdan alacagini varsayarsak; dac icin 200$ civari ayiriyorsun kulakligaysa bunun yarisini gibi duruyor. Ben olsam dac icin kulaklik butcesinden kesmezdim. O butcelerde cloud 2 yada shp9500den cok daha iyi modeller alinabilir bence.

Butce nedir bilmiyorum tam olarak ama sifirdan alacagini varsayarsak; dac icin 200$ civari ayiriyorsun kulakligaysa bunun yarisini gibi duruyor. Ben olsam dac icin kulaklik butcesinden kesmezdim. O butcelerde cloud 2 yada shp9500den cok daha iyi modeller alinabilir bence.
Hocam dac kadar bütçem, 4 bin TL civarı. Ne önerirsin bana en iyi bu bütçede? Yoruyorum seni kusura bakma ama hiç anlamıyorum. DT 770 Pro alıp geçeyim mi ne dersin? Bu arada Cloud 2 hazır elimde var, yani alınacaklar kategorisinde değil.

Geri
Yukarı