Çözüldü OpenCore Catalina 10.15.4 APFS convert yapmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

irfanGnll

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu aşamada takılıp kaldım. APFS convert yapmıyor.

IMG_20200418_203024.jpg

@blackandyellow bey. bazı sorularım olacak. Ayrı ayrı konu mu acsam yoksa buradan sorayım mi
Kurulumu yaptım. Fakat klavye düzenini bir turlu beceremedim.
Halloldu. Birde farenin orta tekerleği Windows'a göre tam ters hareket ediyor. Aşağı kaydırıyorum yukarı kayıyor.
Klavye düzenini Türkçe karakterleri hallettim ( ö ç i gibi) ama bazı tuşların yeri değişik. Mesela < tuşu ile " tuşlarının yeri tam birbirlerinin yerinde. Ama genel olarak her şey yerli yerinde. Tek sorunum Windows ile dual boot nasıl yapılacak? Şuan sadece Flash bellek ile çalıştırabiliyorum Catalina'yı.
Bu aşamada takılıp kaldım. APFS convert yapmıyor.

Eki Görüntüle 539699
Bu sorunu Windows formatı atarak çözdüm. Ama UEFI olarak. Ben daha önce Legacy olarak kurduğum için olsa gerek, diskim komple MBR idi. @blackandyellow beyin uyarısından sonra UEFI olarak kurunca disk GPT oldu. Windows kurulumunun akabinde sorunsuz olarak Catalina'yı da kurdum. Emeği geçenlere teşekkürler. @tristessehivernale Teşekkürler anlatımın için.
@shanoglu60 aşağıdaki soruyu sormuştunuz diğer konuda:

Tamam çok sağolun. Bende olmamasının sebebi şimdi bende 2 TB hardisk var. Birde 240 GB' lık M2 SSD var. Benim 2 TB olan hardiskim de işletim sistemi kurulu değil. SSD de işletim sistemi UEFI olarak kuruludur. Şimdi ben M2 SSD den 50 GB yer ayırsam bir sıkıntı olur mu ?

Ekran Alıntısı1.png

Paragon Partition Manager programı ile disklerinizi görebilirsiniz. İşaretlediğim yerde GPT yazıyor ise o diske Catalinayı kurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı