OpenCore Comet lake kurulumu

FaNTaSTiCaS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
@claus bana da yardımcı olabilir misin?
İmzamda sistem bilgilerim yer alıyor.
lunjielee/Opencore-HP-Omen-15-2020 Bunu buldum bu da çalışmadı. Sistem özelliklerime de çok uyuyordu.
USB içindeki EFI dosyaını komple sil. RAR içindeki EFI dosyasını USB'ye atıp dene.
Bunu kullandığımda yükleyebildim fakat Ekran kartı 7MB oldu, Ses ve Wifi kullanılamıyor. Sadece Intel ekran kartını algıladı, Nvidia'yı algılamadı. Harici mouse ve klavye çalışıyor bilgisayarın kendi klavyesi çalışmıyor. Özetle internete ethernet kablosu ile bağlandım ve bir kaç sorun oluştu. Bana destek olabilir misiniz müsait olduğunuz zaman ?
Yukarıda paylaşmış olduğum HP Omen'de ise kurulum dahi yapamadım fakat HP Omen bilgisayarı kullanan kişi Wifi kartımız aynı olmasına rağmen aktif kullanabilmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen bu soruyu imzandaki Monster için soruyorsun sanırım?
Zaten bu EFI dosyasını sadece Comet lake sistemler için oluşturmuştum ve kurulum'da yapabilmişsin. Gelelim diğer sorunlarına;
Ses için bunu uygulayın.
Wifi için tam modeli belirtin.
Ekran kartı için bunu uygulayın.
Ayrıca HP sistemin ile ilgili soruların için yeni konu açmalısın.

Sen bu soruyu imzandaki Monster için soruyorsun sanırım?
Zaten bu EFI dosyasını sadece Comet lake sistemler için oluşturmuştum ve kurulum'da yapabilmişsin. Gelelim diğer sorunlarına;
Ses için bunu uygulayın.
Wifi için tam modeli belirtin.
Ekran kartı için bunu uygulayın.
Ayrıca HP sistemin ile ilgili soruların için yeni konu açmalısın.
monster tulpar t5.LOG buradan tüm sistem bilgilerime ulaşabilirsiniz. HP Omen'i size kolaylık olsun diye paylaştım özellikleri benzediği için. Bir sorum daha var, ilk açılışı nasıl USB'den bağımsız yapabilirim?
Intel Wifi 6 AX201 160Mhz.
Ses kartı ismini bulamadım.
RTX 2060 çalışamıyor değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB olmadan boot etmek için bu rehberi inceyelebilirsin.
Wifi ve Nvidia GPU çalışmaz maalesef. Ses kartı modelini Windows üzerinde AIDA programı ile öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı