Çözüldü ASUS H81M-K OpenCore Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Boot menüde disk görünmüyor derken biraz daha açar mısın?
Birde bu EFI ile dener misin?
Denemden önce USB içindeki EFI bölümü komple silmeyi unutma.

Evet önerilen ayarları kullandığımda BIOS'da sadece Boot Menu'de flash belleği görebiliyorum. Diskler görünmüyor. Default'a çekip F8 ile Boot Menu'ye girdiğimde bağlı 240GB Kingston diski görebiliyorum. Önerdiğiniz BIOS ayarlarında F8 Boot Menu'de sadece flash bellek görünüyor. Bu EFI de yardımcı olmadı. Aynı ekranda kaldım.

Evet önerilen ayarları kullandığımda BIOS'da sadece Boot Menu'de flash belleği görebiliyorum.
Bu şekidle boot menüde sadece USB belleği görmen sorun olmaz.
Bu şekilde denediğinde aynı hatayı mı alıyorsun?

Bu şekidle boot menüde sadece USB belleği görmen sorun olmaz.
Bu şekilde denediğinde aynı hatayı mı alıyorsun?
Bu durumda sadece reset nvram ve macOS base system seçeneklerini görüyorum.
MacOS base system seçtiğimde ise kurtarma ekranına dönüyor. MacOS kurtarma ekranını açıyor.
Kurulum tamamen kusursuz ilerliyor. internet hızına bağlı olarak yükleme biraz zaman alıyor ancak gayet iyi ve performanslı. Kurulum ekranında bile 1080P HD görüntü alıyorum.
Aslında başarıya en yakın olduğum seçenek.

Bu konudaki EFI ile değiştirdiğinde de görseldeki sorun mu oluyor?

Bu konudaki EFI ile değiştirdiğinde de görseldeki sorun mu oluyor?

Evet. Aynen.

Birde bu EFI ile denemeni rica edeceğim.
Biraz ekran geç gelebilir, bekleyin. Bir kaç sistemde bug'ta kalabiliyor. Klavyedeki bir kaç tuşa basın ekran gelmez ise😀

Birde bu EFI ile denemeni rica edeceğim.
Biraz ekran geç gelebilir, bekleyin. Bir kaç sistemde bug'ta kalabiliyor. Klavyedeki bir kaç tuşa basın ekran gelmez ise😀
Değişen hiç bir şey olmadı. Bahsettiğiniz gibi biraz geç yükledi ama aynı hata ekranını aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme takılı olan aygıtlar nedir? Kurulum için kullandığın USB ve USB klavye hariçi diğerlerini söküp dene.
Birde EFI'ler ile tek tek dener misin?
Ayrıca BIOS'tan tüm alanlardan görsel gönder.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı