OpenCore macOS Catalina kurulumuna devam etmiyor

Fatalis

Megapat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcısı
Clover ile tüm denemelerime rağmen Catalina kurmayı başaramadım. Ben de OpenCore ile denemeye karar verdim. İlk denemede kurulum ekranı açılmadı, boot argümanları arasına agdpmod=pikera komutunu ekleyerek bu sorundan kurtuldum ve kurulum ekranına ulaştım. Sistemi kuruluma bırakıyorum, 3 dakika civarı kaldığı zaman sistemde biraz yazılar akıyor ve hemen kapanıyor. Sanırım OpenCore ile kurulum ekranında kapanması normal bir davranış ancak sonrasında devam etmiyor.

OpenCore'un boot ekranına geldiğimde sanırım normalde "macOS Installer" gibi bir seçenek görmem gerekiyor ancak bende bu seçenek çıkmıyor. Kurmadan önceki seçeneklerin aynısı tekrar listeleniyor. Reset NVRAM seçeneğinden sonra kontrol etmeyi denedim, hiçbir değişiklik olmadı.

Sistemim:
  • AMD Ryzen 5 1600AF İşlemci
  • Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8) 3200MHz RAM
  • Sapphire Pulse RX 5500 XT Ekran Kartı
Kullandığım imaj @claus moderatörümüzün paylaşmış olduğu 10.15.5 OpenCore (online olmayan) imajıdır.

Bu EFI ile dener misin?
Verdiğiniz EFI'ye agdpmod=pikera komutunu ekleyince başarıyla kurulum gerçekleştirdim. Şu an sistem Windows 10 ile birlikte sorunsuzca çalışıyor.

OpenCore için tema uygulamam mümkün mü? Clover gibi olsun en azından, orijinal hali çok sade duruyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
OpenCore'un boot ekranına geldiğimde sanırım normalde "macOS Installer" gibi bir seçenek görmem gerekiyor ancak bende bu seçenek çıkmıyor.
İmaj konusunda Ryzen için paylaşılan alternatif olan EFI ile bu problem çözülüyor ama önemli olan kurman.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı