OpenCore PCI Configuration Begin Hatası

Josephh

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
Merhaba, yaklaşık yarım gündür dizüstü bilgisayarıma Hackintosh kurmaya çalışıyorum ama Boot menüsünden ileri bir türlü gidemedim.
Tüm işlemlerimi buradaki dokümantasyona göre yaptım:

Ne yaparsam yapayım resimdeki uyarılardan ileriye gidemedim.
Drive ve kext doslarım alttaki resimlerde;
Config dosyam: config.plist
Bilgisayarım:
Anakart: HM370 - Monster notebook anakartı.
i7 9750H cofeelake.
GTX 1050.
256 Samsung M.2 SSD.
512 Intel M.2 SSD.
1TB harddisk.
Denediğim işlemler:
1-) Argümanlara NPC'i=0x2000 3000 gibi kodlar eklemek.
2-) SSD'leri tekrar Build almak.
3-) En baştan Config hazırlamak.
4-) Gensmbıos-Master kullanarak çeşitli MacBook sürümleri için SMBIOS sürümü çıkarmak.

Annotation 2020-07-18 152654.png

WhatsApp Image 2020-07-18 at 15.17.04.jpeg

WhatsApp Image 2020-07-18 at 15.17.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-07-18 at 15.21.40.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuda bulunan masaüstü ve laptop için EFI dosyaları ile tek tek dener misin?

Cevabınızı geç gördüm kusura bakmayın. Aslında bu sorunu DevirtualiseMmio = false yaparak çözdüm. Fakat şimdi de İGPU Vram olarak 7 MB gösteriyor.

Whatevergreen kextsinin rehberindeki tüm değerleri denedim fakat düzelmedi.
Bu akşam [GUIDE] General Framebuffer Patching Guide (HDMI Black Screen Problem) rehberini deneyecektim. Fakat ilk önce sizin gönderdiğiniz linkteki config.plist ve kextleri denemek daha mantıklı duruyor. Eğer bir öneriniz varsa lütfen yazın. Hackintosh olayında yeniyim ve her şeyi öğrenerek ilerleyip, bilgisayarımda sorunsuz bir mac'e sahip olmak istiyorum. Cevabınız için tekrardan teşekkürler.
@claus bu işlerle ilgilendiğin için soruyorum. Çok acayip bir şey oldu. Dünden beridir Intel HD630'u tanıtmak için uğraştım. Denemediğim yöntem kalmadı. Saçma sapan tüm aapl, ig-platform-ID değerlerini device-ID değerlerini denedim. Çıldırmak üzereyken bir şey fark ettim. Örneğin ben framebuffer olarak 0x3E9B0007 girdiğimde hackintoolda bu değer 07003E9B gibi kaymış olduğunu gördüm. Hangi değeri girersem gireyim böyle. En sonunda dayanamadım benim için uygun olan 0x3E9B0000 değerini 0x00009B3E olarak girdim ve çalıştı. Sistem şu an gayet akıcı ve 1536 VRAM gözüküyor. Bu daha önce bilinen bir şey miydi? Yoksa şansa mı başardım böyle bir şeyi? Eğer diğer ıgpu sorunu yaşayanlar bunu deneyip dönerse gerçekten bir çözüm bulmuşum demek oluyor sanırım. Çünkü böyle bir çözümü ne yabancı forumlarda ne de Türk forumlarında görmedim. Şu an çok mutluyum.🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı