OpenCore'da Bluetooth çalışmıyor

erdem sümer

Kilopat
Daha fazla  
RAM
1333mhz samsung 8gb
SSD veya HDD modeli
western dijital 480gb
Ekran kartı
intel 3000
Anakart
apple
İşlemci
İ7 2620
Merhaba. Benim bilgisayarım MacBook Pro 15 inç 8.1 2011, i7 işlemcili bir MacBook 480 GB SSD ve 8 GB RAM yükseltmesi batarya sıfır taktım, yaptım, OpenCore ile Sonoma yükledim.
Sorunlardan bir tanesi de hakkında kısmından 13 inç görünüyor olması ve Bluetooth açmama rağmen kendiliğinden kapanıp düzgün çalışmıyor olması.
Hep Windows sistemler kullandım. MacOS'da deneyimim neredeyse yok denilecek kadar az. Ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız? Birkaç tane konu okudum ama hiçbir şey anlamadım. Bana detaylı bir anlatımla sorunu nasıl çözebileceğimi anlatırsanız benim için çok iyi olacak. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

MacBook serisi 17 inç de kullandım ama Windows yükledim kullandım hep o kronik sorundan bozulup çöp olunca idare etsin diye. Bu 15 inç bilgisayarı aldım, bunda neden Windows kullanmıyorum derseniz de bunun MacOS'da daha kararlı çalıştığını fart ettim ve macOS devam etmeye karar verdim. Bilgisayarda öyle çok aşırı kasma donma yok şu an, sadece Bluetooth sorunum var. Acaba opencoru kurarken mi bir hata yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
En güncel OCLP ile dener misin?

En güncel olan versionunu indirip denemiştim sitesinde de yazıyor Bluetooth sorunu olabilir diye ama illaki bir çözümü de vardır elbet ama ben bilmiyorum.

Biraz araştırdım setting kısmında host olarak kalmış model tanımlayıp yeniden kurulumunu yapacağım inşallah düzelir olur veya olmaz dönüş yapacağım

Maalesef yine olmadı son sürümü indirdim tekrardan tüm işlemleri eksiksiz yaptım fakat Bluetooth çalışmadı nasıl çözebiliriz yardımınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı