OpenCV ile gerçek zamanlı hareket algılama nasıl yapılır?

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,

Python OpenCV ile insan vücudu takip edecek bir program yazmak istiyorum. OpenCV bilgim çok kısıtlı bunun için önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Ayrıca takip ettiği vücudu izlemesi içinde servo motorlar ile düzenek kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim yani servo motorları nasıl OpenCV ile eşleyeceğim? Aynı zamanda tüm bunları yönetmesi içinde Raspberry Pi 3 kullanacağım. Yardımcı olabilir misiniz?

Kaynak için internette benzer projelere bakabilirsin. İlla seninkinin aynısı olacak diye birşey yok. Orada gördüğün küçük bir detayı kendine uyarladığında gerçekten istediğin şeyi bazen yapmış oluyorsun. O yüzden örnek projelere göz at

Servo motorlar içinde pyserial kütüphanesi iş görebilir. Ama iş görmesi için arduino da kullanmanız gerek. Sahi yeniyseniz bu kadar derin suda neden açıldınız?

Son düzenleme:
Kaynak için internette benzer projelere bakabilirsin. İlla seninkinin aynısı olacak diye birşey yok. Orada gördüğün küçük bir detayı kendine uyarladığında gerçekten istediğin şeyi bazen yapmış oluyorsun. O yüzden örnek projelere göz at

Servo motorlar içinde pyserial kütüphanesi iş görebilir. Ama iş görmesi için arduino da kullanmanız gerek. Sahi yeniyseniz bu kadar derin suda neden açıldınız?
Yani şu anda bir kaç kurs izledim ve video çekip bunu kaydedebiliyorum ama öyle maske atma sonra işte değişen piksel sayısına göre takip etme gibi fonksiyonları henüz yapamıyorum. Kaynaklardan öğrendiklerim bunlar daha ilerisini göstermiyorlar.

Servo motor kontrolünü Opencv'den gelen koordinatlara göre yapmam gerek bunu yapabilirim değil mi? Son olarak ben bu kadar zor olacağını tahmin etmedim, bilseydim daha kolay bir şeyler seçerdim...

Geri
Yukarı