Opera - İnternet bağlantısı yok

rmqcrowleyy

Hectopat
Daha fazla  
Dün ekte fotoğraflarla belirtmiş olduğum hatayı alıyordum kendi kendine düzeldi bir ara sonra bugün yine aynı hatayla karşılaştım uğraştım uğraştım kurcaladım gene düzeldi ve tekrar başladı şimdi. İnternete sadece VPN ile girebiliyorum. Sorunun çözümünü biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz ?

26904177_1766530806976466_5838300549236953876_n.jpg
26993340_1766531093643104_8343065031274547557_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum. Fakat öneri olarak şunu yapın : Denetim Masası -> Ağ ve İnternet -> Ağ ve Paylaşım Merkezi ->Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin -> Ethernet yazan kısma sağ tıklayın Özellikler diyin. İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/Ipv4)'e tıklayıp Özellikler diyin.Buradan İP adresi ve DNS adreslerini otomatik olarak al seçeneklerini tıklayıp tamam diyin. Not:Yazdıklarım Windows 10 için geçerlidir. Diğer Windows sürümlerinde durum farklı olabilir.

Sorunun çözümünü kısmen çözdüm sanırım.

Başlat menüsü>> arama kutusuna cmd yazın yönetici olarak çalıştırın
1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)
2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)
3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)
4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)
5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın

Şu şekilde çözebiliyorum ama belli bir süre sonra tekrar oluyor kesin bir çözüm bulamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı