Opera video izlerken donuyor

kaplumbaga deden

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen hafta PC'ye Opera indirdim ve bazı sorunlar çıkmaya başladı. Twitch'de yayın izlerken 160P'de kısa süreli donmalar oluyor. Bu donmalar neden oluyor? Çözümü nedir?
Not: Apartmanda internet altyapısı olmadığı için telefon internetinden bağlanıyorum. 3G ile internete bağlanıyorum. (Telefon 4.5G desteklemiyor. )

Bir de Opera'yı açarken geç açılıyor. Açıldıktan 4,5 sn sonra ise yaklaşık olarak 3,4 saniyeliğine yanıt vermiyor, sonrasında geliyor. Bu sorun nasıl çözülür?

Önceden Chrome kullanıyorum.

Sistemim:
Intel Core 2 Duo E7400
4 GB DDR2 RAM
MSI R7 240 1 GB
160 GB HDD

Ayarlarda hız modunu vs. bişiler vardı onu aktif hale getirin vpn kapatın bu en temel nedenler eğer yaptıysanız başka bir üyeden yanıt bekleyin...

Opera geç açılma sorunu tarayıcıdan kaynaklanıyor. Daha bu olayı çözemediler.
O sistem için Slimjet tarayıcısını önerebilirim.
Yayın donması ise İnternet bağlantısı sırasında yaşanan aksamalardan dolayı olabilir. Ayrıca işlemcin eski olduğundan 480P ve üstü yayınlarda takılma sorunu yaşabilirsin. Bu takılma İnternet hızından bağımsızdır.

Malesef Opera'da farklı farklı sistemlerde böyle absürt hatalar çıkabiliyor. Ben de farklı tarayıcıya geçmenizi önereceğim. Chrome kullanmak istemiyorum diyorsanız onunla ve Opera ile aynı altyapıyı kullanan Brave Browser'ı önerebilirim. Opera gibi kendi reklam engelleyicisi de var.

Anlaşılan bu hataların çözümü yok.

O zaman yeniden mi Chrome'a döneceğim.

Ama Opera'nın da karanlık teması baya hoşuma gitmişti. :)

Brave ya da Chromium Edge deneyebilirsin. Koyu tema için ayar sunuyorlar.
Kullandığı koyu tema Chromium tarayıcıların çoğunda var.
Opera eski yapımcılarının tarayıcısı Vivaldi göz atabilirsin.
Slimjet koyu tema var. Ama ayarı yok. Windows 10 koyu olunca otomatik koyu oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı