Opera'nın birden fazla sekme açması

Çağdaş Çağ

Hectopat
Yer
Dünyanın Başkenti İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İktisatçı
Arkadaşlar merhaba,

Benim problemim tam olarak şöyle; normal şekilde bilgisayarı kullanırken birdenbire fanlar aşırı yüksek devirde çalışmaya başlıyor ve bu bazen 5 dakika bazen de 30 saniye sürebiliyor.

Gerekli tüm taramaları Kaspersky ve Malware ile yaptım fakat bir şey bulunmadı. Macun yenileme işlemi yaptım, o da işe yaramadı. Tüm ısı kontrollerini yaptım her şey stabil, sağlıklı.

Görev yöneticisini kontrol ettiğimde Opera'nın tek sekme açık olmasına rağmen sanki 10-12-13 sekme açıkmış gibi belleği sömürmesinden dolayı bu sorunla karşılaştığımı düşünüyorum.

Bu durumu nasıl çözebilirim? Şu an bu mesajı yazarken bile yaklaşık 25 dakika oldu ve hala fanlar deli gibi çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Benim problemim tam olarak şöyle; normal şekilde bilgisayarı kullanırken birdenbire fanlar aşırı yüksek devirde çalışmaya başlıyor ve bu bazen 5 dakika bazen de 30 saniye sürebiliyor.

Gerekli tüm taramaları Kaspersky ve Malware ile yaptım fakat bir şey bulunmadı. Macun yenileme işlemi yaptım, o da işe yaramadı. Tüm ısı kontrollerini yaptım her şey stabil, sağlıklı.

Görev yöneticisini kontrol ettiğimde Opera'nın tek sekme açık olmasına rağmen sanki 10-12-13 sekme açıkmış gibi belleği sömürmesinden dolayı bu sorunla karşılaştığımı düşünüyorum.

Bu durumu nasıl çözebilirim? Şu an bu mesajı yazarken bile yaklaşık 25 dakika oldu ve hala fanlar deli gibi çalışıyor.
Google'da da aynı şey oluyor, büyük ihtimalle tarayıcının hizmetleri onlar.
Arkadaşlar merhaba,

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    143,1 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    105,8 KB · Görüntüleme: 30
Opera GX te RAM ve CPU limiter var. Onları düşürürseniz daha az ram çalıştırmak zorunda kalacaktır. bu da daha az ısınmasını sağlayacak. Daha az ısınması da fanların fazla çalışmaya gereksinim duymaması demektir. bu da daha az ses anlamına geliyor :)
dip not: RAM ve CPU limiter tarayıcı içerisinde takılmalara ve yavaş çalışmaya neden olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı