Oppo A74 vs Samsung Galaxy 52

O Görkem

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nerv
Bu iki telefondan birini almak istiyorum. her yönden karşılaştırın; mesela sağlamlığı, ekran kalitesi vesaire, her şeyini.

Benim için önemli olanlar: Şarjı iyi gitsin, hızlı dolsun, kamerası iyi olsun, arada kasmadan donmadan oyun oynatsın, en az 3 sene güncelleme alsın ve hızlı olsun.

Bu isteklerimi karşılayan, beni yarı yolda bırakmayacak telefon hangisidir? @HaWlI KuLlANIcI sizi de yordum ama forumdaki telefondan en çok anlayan kullanıcı sizsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iki telefondan birini almak istiyorum. Her yönden karşılaştırın; mesela sağlamlığı, ekran kalitesi vesaire, her şeyini.

Benim için önemli olanlar: Şarjı iyi gitsin, hızlı dolsun, kamerası iyi olsun, arada kasmadan donmadan oyun oynatsın, en az 3 sene güncelleme alsın ve hızlı olsun.

Bu isteklerimi karşılayan, beni yarı yolda bırakmayacak telefon hangisidir? @HaWlI KuLlANIcI sizi de yordum ama forumdaki telefondan en çok anlayan kullanıcı sizsiniz.

Hocam Galaxy A52 ve Oppo A74 karşılaştırılabilecek cihazlar değil.

Kelimenin tam anlamı ile her alanda A52, Oppo A74'ü ezer geçer.

Bütçe yetiyorsa kesinlikle A52 alın.

@O Görkem hocam son dediğinize katılmıyorum :D

Telefon konusunda benden bilgili hocalarımı tanıyorum.

A74'ün A52'den iyi olduğu yanlar;
Hızlı şarj (A52, 25W destekliyor ama maalesef kutudan 15W çıkıyor, A74 ise 33W destekliyor.)

Batarya (mAh olarak her ne kadar yüksek olsa da işlemci verimliliği ile A52 yakın hatta daha iyi olabilir.)

A52'nin, A74'ten üstün olduğu yanlar;
Ekran (parlaklık olarak ikisi de aynı diye biliyorum. Ekran paneli olarak A74 AMOLED, A52 ise süper AMOLED. İkisi de kaliteli yani ama arada farklar var.Şu konudaki ilk mesajdan farklara bakabilirsiniz.)

RAM (arada 4 GB bir fark var. Uzun ömürlü cihaz istiyorsanız 4 GB RAM farkı gerçekten önemli)

Hoparlör.

Su ve toza karşı koruma (A74'de bulunmuyor bile).

Güncelleme desteği.

Kamera (fark fazla).

CPU ve GPU (arada fazlasıyla fark var).

Ekran koruması (A52'de corning gorilla glass 5 varken, A74'de sanırım herhangi bir koruma bulunmuyor)

Aradaki fiyat farkını bildiğinizden dolayı sanırım konuyu aradaki fiyat farkına değer mi diye açtınız.
Aradaki fiyat farkına bence kesinlikle değer.

Bu arada karşılaştırmadığım birkaç nokta var çünkü ikisinin de kaliteli olduğu noktalar bunlar.
Arada çok fark yok yani.
Mesela yazılım olarak ikisi de gayet başarılı.

@O Görkem hocam son dediğinize katılmıyorum :D

Telefon konusunda benden bilgili hocalarımı tanıyorum.

A74'ün A52'den iyi olduğu yanlar;
Hızlı şarj (A52, 25W destekliyor ama maalesef kutudan 15W çıkıyor, A74 ise 33W destekliyor.)

Batarya (mAh olarak her ne kadar yüksek olsa da işlemci verimliliği ile A52 yakın hatta daha iyi olabilir.)

A52'nin, A74'ten üstün olduğu yanlar;
Ekran (parlaklık olarak ikisi de aynı diye biliyorum. Ekran paneli olarak A74 AMOLED, A52 ise süper AMOLED. İkisi de kaliteli yani ama arada farklar var.Şu konudaki ilk mesajdan farklara bakabilirsiniz.)

RAM (arada 4 GB bir fark var. Uzun ömürlü cihaz istiyorsanız 4 GB RAM farkı gerçekten önemli)

Hoparlör.

Su ve toza karşı koruma (A74'de bulunmuyor bile).

Güncelleme desteği.

Kamera (fark fazla).

CPU ve GPU (arada fazlasıyla fark var).

Ekran koruması (A52'de corning gorilla glass 5 varken, A74'de sanırım herhangi bir koruma bulunmuyor)

Aradaki fiyat farkını bildiğinizden dolayı sanırım konuyu aradaki fiyat farkına değer mi diye açtınız.
Aradaki fiyat farkına bence kesinlikle değer.

Bu arada karşılaştırmadığım birkaç nokta var çünkü ikisinin de kaliteli olduğu noktalar bunlar.
Arada çok fark yok yani.
Mesela yazılım olarak ikisi de gayet başarılı.

Mü-kem-mel! Hocam gerçekten detaylı bir şekilde açıkladığınız için çok rahat bir şekilde A52 diyebiliyorum şimdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı